linkedin
13 lutego 2018

CMT Advisory doradcą Grupy Mięsnej Gzella

CMT Advisory pełni rolę doradcy dla Grupy Mięsnej Gzella w pracach związanych z transakcją pozyskania inwestora branżowego.

Grupa Mięsna Gzella to ceniony producent wędlin z Borów Tucholskich, który działa na rynku od ponad 30 lat. Główny zakład produkcyjny zlokalizowany w miejscowości Osie to jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie. Grupa dysponuje również własnym zapleczem logistycznym oraz siecią sklepów pod marką Delikatesy Mięsne Gzella.

Nowym właścicielem Grupy Mięsnej Gzella będzie Sokołów S.A. – jeden z liderów polskiego rynku wyrobów mięsnych. Strony ustaliły warunki transakcji oraz podpisały pierwszą część dokumentacji. Do przejęcia kontroli nad Grupą Mięsną Gzella ma dojść w ramach umowy warunkowej. Warunkiem finalizacji transakcji jest zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Kooperacja Sokołów S.A. oraz Grupy Mięsnej Gzella umocni pozycję połączonych podmiotów i ich marek na rynku krajowym i międzynarodowym.

Sokołów to inwestor branżowy dysponujący ogromnym doświadczeniem i najbardziej zaawansowanym know-how w branży. Dzięki pozyskaniu tak solidnego partnera jestem spokojny o to, że pracownicy będą mieli stabilne i atrakcyjne warunki pracy, a Gmina Osie, która rozwijała się z nami przez 33 lata, dalej będzie wspierana w działaniach na rzecz poprawy standardów życia naszych mieszkańców. Jestem przekonany, że stworzona przeze mnie firma pozostanie na ścieżce dalszego podnoszenia konkurencyjności i efektywności oraz zyska dodatkowy impuls do innowacyjnego rozwoju i ekspansji na rynki międzynarodowe – podsumowuje w komunikacie dla mediów Mirosław Gzella – założyciel i główny udziałowiec Grupy Mięsnej Gzella.

Pozostałe aktualności

21 lutego 2018

Dr Danuta Butka-Filipczak z prelekcją w oddziale terenowym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

Przeczytaj
2 lutego 2018

Testy na utratę wartości aktywów

Przeczytaj
12 grudnia 2017

Katarzyna Schmidt laureatką X edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP

Przeczytaj
Wróć do listy