29 maja 2015

Niecodzienne spotkanie, niecodzienne miejsce

28 maja br. w Jasinie koło Poznania została zorganizowana Loża Dyskusyjna Firm Rodzinnych. Spotkanie zgromadziło ponad 50 przedstawicieli firm rodzinnych z Wielkopolski. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji m.in. dr Adrianny Lewandowskiej, prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, Małgorzaty Małeckiej z PwC, dra Herwig Friedag – gościa specjalnego z Berlina oraz prezesa WPIP, gospodarza miejsca, w którym odbyło się spotkanie - Smart Building Dariusza Stasika.

Wśród prelegentów znaleźli się również nasi pracownicy: Maria Urbanek oraz prezes CMT Advisory Piotr Stobiecki. Tematyka ich wystąpienia oscylowała wokół finansów biznesu rodzinnego – zwrócono uwagę na perspektywę, w jakiej postrzegane są firmy rodzinne przez instytucje finansowe, na możliwości pozyskania finansowania, ale również wskazano szanse i zagrożenia wynikające z wykorzystania kapitału obcego w prowadzeniu biznesu rodzinnego. Tłem wystąpienia był polski rynek transakcyjny i miejsce w nim firm rodzinnych.

Pozostałe wystąpienia poruszyły kwestię sukcesji w firmach rodzinnych, odpowiedzialności, wyzwań i szans, jakie przyszłość stawia przed nimi, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań i ich wpływ na osiągnięcie sukcesu, a także wagę dialogu i komunikacji w zarządzaniu biznesem rodzinnym.

Loża była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji i podzielenia się wiedzą na temat zarządzania i wyzwań, jakie stawia przed właścicielami firma rodzinna.

Ponadto uczestnicy mieli niecodzienną okazję do obejrzenia jednego z najbardziej nowoczesnych budynków w kraju SMART BUILDING, jedynego, w którym zastosowano technologię zero. Zwiedzającym pokazano, jak innowacyjna technologia i wprowadzenie najmniejszych zmiany w codziennym funkcjonowaniu pozwala oszczędzić energię. 

Więcej informacji o samym spotkaniu, ale i o planowanych wydarzeniach w ramach tematyki frim rodzinnych na platformie www.sukcesja.org.pl.

Pozostałe aktualności

12 grudnia 2017

Katarzyna Schmidt laureatką X edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP

Przeczytaj
27 listopada 2017

Za nami Wschodnie Forum Firm Rodzinnych

Przeczytaj
22 listopada 2017

Spółka INventures wpisana do rejestru Zewnętrznie Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi (ZZASI)

Przeczytaj
13 listopada 2017

CMT Advisory partnerem Wschodniego Forum Firm Rodzinnych

Przeczytaj
Wróć do listy