linkedin
Przejdź do strony: 2019
Przejdź do strony: 2018
Przejdź do strony: 2017
Przejdź do strony: 2016
Przejdź do strony: 2015
Przejdź do strony: 2014

2013

28 października 2013

Spełniliśmy marzenie Gabrysia

CMT Advisory we współpracy z Fundacją Mam Marzenie zaangażowało się w spełnienie marzenia chłopca o imieniu Gabryś.

Przeczytaj
28 października 2013

FUZJE I PRZEJĘCIA: Jak przygotować firmę by uniknąć błędów i pułapek

FUZJE I PRZEJĘCIA: Jak przygotować firmę by uniknąć błędów i pułapek

Dr Piotr Stobiecki był gościem debaty dotyczącej przygotowania przedsiębiorstwa do procesu transakcyjnego, która odbyła się w siedzibie Polskiej Rady Biznesu.

Przeczytaj
12 sierpnia 2013

RAPORT CMT - Mnożniki rynkowe

CMT Advisory opublikowało kolejny raport z cyklu Market Multiples Review. Tym razem analizą objęty został sektor energetyczny.

Przeczytaj
9 sierpnia 2013

Trzecie miejsce CMT Advisory w rankingu doradców serwisu DealWatch

Mamy przyjemność ogłosić, iż baza danych DealWatch uwzględniła transakcje, w których CMT Advisory pełniło rolę doradcy finansowego. Dzięki temu zajmujemy trzecie miejsce w Polsce w rankingu doradców uwzgledniającym transakcje z ostatnich 12 miesięcy opublikowanym na stronach serwisu.

Przeczytaj
2 sierpnia 2013

CMT Advisory zakończyło kolejny proces transakcyjny

W dniu 24 lipca 2013 roku miała miejsce transakcja, w wyniku której zaszły zmiany właścicielskie w Grupie Tubądzin. Firma CMT Advisory świadczyła usługi doradcze w prowadzonym procesie transakcyjnym reprezentując Rodzinę Państwa Kaźmierskich, sprzedającą udziały.

Przeczytaj
2 lipca 2013

Rodzinne fundusze podwyższonego ryzyka – family venture capital

Maciej Stradomski oraz Dariusz Zawadka opublikowali artykuł naukowy odnoszący się do tematyki firm rodzinnych oraz funduszy venture capital. Został on wydany w ramach publikacji po konferencji "Przedsiębiorstwo na rynku kapitałowym".

Przeczytaj
17 czerwca 2013

Zmiana siedziby CMT Advisory

Od dnia 14 czerwca 2013 roku siedziba CMT Advisory mieści się w nowym, niezwykle prestiżowym miejscu - Bazarze Poznańskim, przy ul. Paderewskiego 8 w Poznaniu.

Przeczytaj
13 czerwca 2013

CMT Advisory gościem na konferencji naukowej pt. „Rachunek przepływów pieniężnych może być łatwy!”

W dniu 12 czerwca 2013 r. w Warszawie odbyła się konferencja „Rachunek przepływów pieniężnych może być łatwy!”. Gościem specjalnym tego wydarzenia była firma CMT Advisory Sp. z o.o., a prelekcję wygłosił dr hab. Maciej Stradomski.

Przeczytaj
29 maja 2013

Przedstawiciel CMT Advisory na III Naukowej Konferencji Firm Rodzinnych

Dr hab. Maciej Stradomski, M&A Partner w CMT Advisory wysłosił prelekcję pt. "Ciemne strony firmy rodzinnej" w trakcie III Naukowej Konferencji Firmy Rodzinnej.

Przeczytaj
15 maja 2013

Internetowykantor.pl i Walutomat.pl razem!

CMT Advisory pełniło rolę doradczą przy powstaniu Grupy GTML – będącej właścicielem serwisów: Internetowykantor.pl i Walutomat.pl.

Przeczytaj
28 marca 2013

Zamknięcie transakcji zakupu biurowca dla Banku BPS S.A.

CMT Advisory pełniło rolę doradcy finansowego Banku BPS w transakcji zakupu biurowca przy ul. Grzybowskiej 81 w Warszawie.

Przeczytaj
26 marca 2013

Czy zmiany regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu uzdrowią rynek NewConnect?

CMT Advisory prezentuje publikację poruszającą temat wpływu wprowadzonych z dniem 1.03.2013 r. zmian w regulaminie Alternatywnego Systemu Obrotu na kierunek, w którym podążać będzie NewConnect oraz wynikającej z nich roli niezależnych doradców w procesie uporządkowywania rynku.

Przeczytaj
26 marca 2013

CMT Advisory doradcą przy sprzedaży IOKI

Firma CMT Advisory świadczyła usługi doradcze właścicielom przedsiębiorstwa w procesie sprzedaży 100% praw i obowiązków wspólników w IOKI Sp. z o.o. Sp.k. oraz 100% udziałów w IOKI Sp. z o.o. przedsiębiorstwu Pearson plc.

Przeczytaj
26 marca 2013

Raport CMT - Mnożniki rynkowe

CMT Advisory opublikowało raport Market Multiples Review 2000 - 2011 dla sektora informatycznego.

Przeczytaj
26 marca 2013

Fairness Opinion

W dniu 19.11.2012 r. w gazecie „Rzeczpospolita” ukazał się tekst autorstwa dra Piotra Stobieckiego na temat zlecania Fairness Opinion w procesie wezwania na sprzedaż akcji.

Przeczytaj
26 marca 2013

dr Stobiecki o przedsiębiorczości

Dr Piotr Stobiecki był gościem Teleskopu Ekonomicznego. W programie podzielił się swoimi spostrzeżeniami odnośnie postaw przedsiębiorczych.

Przeczytaj
26 marca 2013

Private Equity Conference 2012

Private Equity Conference 2012

Dr hab. Maciej Stradomski, M&A Partner w firmie CMT Advisory poprowadził panel dyskusyjny dotyczący PE/VC oraz fuzji i przejęć w ramach konferencji Private Equity Conference 2012

Przeczytaj
26 marca 2013

Poznan Startup Community

Firma CMT Advisory dołączyła do projektu Poznan Startup Community, którego istotą jest stworzenie przyjaznego środowiska rozwoju młodych przedsiębiorstw. Uczestnikami przedsięwzięcia są zarówno nowopowstałe przedsiębiorstwa, jak i firmy wspierające ich ewolucję.

Przeczytaj
26 marca 2013

Cykliczne raporty "Market Multiples Review"

Firma doradcza CMT Advisory rozpoczęła publikację cyklicznych raportów pt. „Market Multiples Review”. Przygotowywane przez zespół analityków publikacje mają na celu zbadanie, przy pomocy wybranych wskaźników, kształtowania się - na przestrzeni ostatnich lat - wycen poszczególnych sektorów GPW w Warszawie, a także porównanie ich z wyceną indeksu spółek z WIG20.

Przeczytaj
26 marca 2013

Raport CMT - Mnożniki Rynkowe

W sobotnim wydaniu Gazety Parkiet (30 czerwca 2012 roku) ukazał się opracowany przez zespół CMT Advisory artykuł na temat kształtowania się trzech rodzajów wskaźników dotyczących polskich spółek z branży materiałów budowlanych notowanych na GPW w Warszawie.

Przeczytaj
26 marca 2013

Premia za kontrolę i dyskonto z tytułu braku płynności w wycenach przedsiębiorstw

W ramach publikacji towarzyszącej XIII Międzynarodowej Konferencji – Zarządzanie Finansami ukazał się artykuł Dariusza Zawadki i Pawła Łągwy dotyczący praktycznego stosowania premii za kontrolę oraz dyskonta z tytułu braku płynności w wycenach przedsiębiorstw. Zapraszamy do zapoznania się ze streszczeniem artykułu.

Przeczytaj
26 marca 2013

Rynek IPO w 2011 roku

Po okresie dekoniunktury wywołanej światowym kryzysem finansowym rynek IPO w Polsce ustabilizował się, wynika z analizy przeprowadzonej przez CMT Advisory.
Przeczytaj