linkedin
Przejdź do strony: 2019
Przejdź do strony: 2018

2017

12 grudnia 2017

Katarzyna Schmidt laureatką X edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP

Katarzyna Schmidt laureatką X edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP

Katarzyna Schmidt – Analityk CMT Advisory, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu – otrzymała nagrodę za III najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych w Konkursie o Nagrodę Prezesa NBP.

Przeczytaj
27 listopada 2017

Za nami Wschodnie Forum Firm Rodzinnych

Za nami Wschodnie Forum Firm Rodzinnych

CMT Advisory wzięło udział w drugiej edycji Wschodniego Forum Firm Rodzinnych, które odbyło się 17 listopada 2017 roku w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym. 

Przeczytaj
22 listopada 2017

Spółka INventures wpisana do rejestru Zewnętrznie Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi (ZZASI)

W rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego spółka INventures figuruje od 8 listopada tego roku. Rejestracja wśród Zewnętrznie Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi jest spełnieniem wymogu wynikającego z ustawy z dnia 31 marca 2016 roku o zmianie ustawy o funduszach inwestycyjnych oraz niektórych innych ustaw. 

Przeczytaj
13 listopada 2017

CMT Advisory partnerem Wschodniego Forum Firm Rodzinnych

CMT Advisory partnerem Wschodniego Forum Firm Rodzinnych

„Rozwój i współpraca szansą dla firm rodzinnych” – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna edycja Wschodniego Forum Firm Rodzinnych, które rozpocznie się 17 listopada 2017 roku w Lubelskim Parku Naukowo – Technologicznym. Z przyjemnością informujemy, że CMT Advisory będzie partnerem tego wydarzenia.

Przeczytaj
10 listopada 2017

CMT Advisory współorganizatorem eksperckiego śniadania podatkowego

Kolejne śniadanie podatkowe organizowane przy współpracy CMT Advisory i Kancelarii Prawniczej WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr odbędzie się 15 listopada w siedzibie WKB w Warszawie.

Przeczytaj
9 listopada 2017

Zakończenie transakcji kupna Tempo Finanse Sp. z o.o. (Finan Pożyczki)

We wtorek, 31 października 2017 roku, sfinalizowana została transakcja zakupu 100% udziałów w kapitale zakładowym Tempo Finanse Sp. z o.o. przez Everest Finanse S.A., w której CMT Advisory wspierało nabywającego.

Przeczytaj
7 listopada 2017

Przemysław Grobelny na konferencji CFA Investment Summit

FinTech i jego wyzwania to temat, który zdominował tegoroczną konferencje CFA Investment Summit organizowaną przez CFA Society Poland. 27 października w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zgromadziło się 270 profesjonalistów z branży finansowej. Wśród panelistów, którzy wzięli udział w dyskusjach, znaleźli się eksperci reprezentujący m.in.: banki, agencje ratingowe, uczelnie wyższe, fundusze inwestycyjne, domy maklerskie oraz ministerstwa. CMT Advisory reprezentował Przemysław Grobelny, CFA.

Przeczytaj
26 października 2017

Kongres Next Generation z udziałem CMT Advisory

Kongres Next Generation z udziałem CMT Advisory

200 sukcesorów oraz kilkunastu wystawców i prelegentów wzięło udział w Kongresie NextG, który zakończył się 20 października. W programie wydarzenia nie zabrakło czasu dla inspirujących mówców oraz panelistów, którzy zmierzyli się m.in. z tematyką sukcesji oraz kwestii: przywództwa, obaw, wartości, ekspansji i rodziny.

Przeczytaj
23 października 2017

Dni Kariery - edycja Poznań jesień 2017

Dni Kariery - edycja Poznań jesień 2017

Studentów oraz absolwentów zapraszamy do odwiedzania stoiska CMT Advisory podczas jesiennych Dni Kariery w Poznaniu. Będzie to doskonała okazja, aby zapoznać się z kulturą naszej firmy oraz porozmwiać na temat aktualnych ofert pracy i praktyk. Wydarzenie rozpocznie się we wtorek 24 października o godzinie 9:00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie numer 3.

Przeczytaj
12 października 2017

Kolejny kongres sukcesorów z udziałem CMT

Kolejny kongres sukcesorów z udziałem CMT

Już 19 października będzie można nas spotkać podczas kongresu Next Generation. Podobnie jak przed rokiem, przypadło nam w udziale pełnić rolę partnera tematycznego tego wydarzenia. 

Przeczytaj
5 października 2017

Zakończenie transakcji sprzedaży gruntu inwestycyjnego

Zespół CMT Advisory pełnił rolę doradcy finansowego podczas przeprowadzania procesu sprzedaży gruntu zlokalizowanego w atrakcyjnej części Poznania. Nabywcą gruntu została firma z grupy Jakon – generalny wykonawca, projektant i deweloper budowalny. CMT Advisory reprezentowało stronę sprzedającą, którą była wieloosobowa grupa właścicieli.

Przeczytaj
30 sierpnia 2017

Maciej Stradomski panelistą podczas XXVII Forum Ekonomicznego

Maciej Stradomski panelistą podczas XXVII Forum Ekonomicznego

Maciej Stradomski – Członek Zarządu CMT oraz Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Biznesu Rodzinnego –  będzie jednym z panelistów podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój. Ścieżką tematyczną, w której weźmie udział, jest „Biznes i Zarządzanie”, a tematem dyskusji „Nowe wyzwania dla przedsiębiorstw w obliczu zmian prawnych”.

Przeczytaj
23 czerwca 2017

Śniadanie podatkowe

śniadanie podatkowe CMT Advisory

Praktyczne aspekty obowiązywania klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania były głównym tematem śniadania biznesowego, które odbyło się 22 czerwca w restauracji Bazar 1838 w Poznaniu.

Przeczytaj
22 czerwca 2017

Konferencja „Restrukturyzacja naprawcza – wyzwanie dla doradców” z udziałem CMT

Konferencja „Restrukturyzacja naprawcza – wyzwanie dla doradców”

Podczas konferencji podzielonej na dwie części: biznesową i merytoryczną, wśród kilkunastu prelekcji eksperckich usłyszeć można było członków zarządu CMT. W panelu biznesowym dr hab. Maciej Stradomski zaprezentował temat: „Restrukturyzacja przedsiębiorstw w działalności firmy consultingowej”. W części merytorycznej wystąpił natomiast dr Dariusz Zawadka z tematem „Struktura transakcji i dobór odpowiedniego narzędzia”.

Przeczytaj
22 maja 2017

Członkowie Zarządu CMT Advisory prelegentami na konferencji restrukturyzacyjnej

21 czerwca, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się konferencja "Restruktutyzacja naprawcza - wyzwanie dla doradców". Organizatorem wydarzenia jest kancelaria Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja oraz Akademia Restrukturyzacji. Wśród prelegentów nie zabraknie dwóch Członków Zarządu CMT Advisory dra hab. Macieja Stradomskiego, prof. UEP i dra Dariusza Zawadki.

Przeczytaj
16 maja 2017

CMT Advisory na spotkaniu doradców transakcyjnych AICA w Oslo

W dniach 4-6 maja br. Dariusz Zawadka, Członek Zarządu, Piotr Kucharczyk, Dyrektor; Menedżer Działu Transakcyjnego i Paweł Łągwa, Menedżer Działu Finansów Przedsiębiorstw reprezentowali firmę podczas międzynarodowego spotkania doradców prestiżowej sieci Alliance of International Corporate Advisors (AICA) w Oslo.

Przeczytaj
28 kwietnia 2017

Analitycy CMT finalistami XIII edycji EY Financial Challenger

Analitycy CMT finalistami XIII edycji EY Financial Challenger

Zespół młodszych analityków CMT Advisory w składzie Mateusz Mikutowski, Paweł Głowacki i Michał Malarski wraz z kolegą z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Maciejem Bogaczem, zostali finalistami prestiżowego konkursu finansowego EY Financial Challenger. Panowie w drodze do finału pokonali aż 500 innych zespołów!

Przeczytaj
19 kwietnia 2017

CMT Advisory współautorem książki Narodziny Firmy Rodzinnej

Narodziny Firmy Rodzinnej. Jak mądrze zaplanować sukcesję i przekazać biznes następcom. Red. Adrianna Lewandowska (Instytut Biznesu Rodzinnego), Piotr Andrzejczak (Domański Zakrzewski Palinka), Maciej Stradomski (CMT Advisory)

Przeczytaj
5 kwietnia 2017

CMT Advisory na IV Międzynarodowym Kongresie Firm Rodzinnych

CMT Advisory na IV Międzynarodowym Kongresie Firm Rodzinnych

IV Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych dobiegł właśnie końca. Jak co roku wydarzenie to było miejscem wielu inspirujących wystąpień, a Kongresowi towarzyszyła bardzo nobliwa atmosfera.

Przeczytaj
21 marca 2017

Jakub Nowak z komentarzem dla serwisu Familybusiness.pl

Menedżer CMT, Jakub Nowak, udzielił komentarza specjalistycznego do artykułu Family Office: Czy firmy rodzinne potrzebują zarządzania prywatnym majątkiem?

Przeczytaj
22 lutego 2017

Żaneta Sroka Prezesem Zarządu Booq Sp. z o.o.

Żaneta Sroka Prezesem Zarządu Booq Sp. z o.o.

Booq Sp. z o.o. to kolejny podmiot w grupie kapitałowej CMT. Spółka świadczy usługi w zakresie bieżącej obsługi księgowej oraz raportowania właścicielskiego.

Przeczytaj
9 lutego 2017

Katarzyna Dąbrowska Prezesem Zarządu INventures Sp. z o.o.

Katarzyna Dąbrowska Prezesem Zarządu INventures Sp. z o.o.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów rozpoczęliśmy działalność nowej spółki w naszej grupie kapitałowej – INventures Sp. z o.o.

Przeczytaj
17 stycznia 2017

CMT Advisory, Kancelaria WKB oraz Instytut Biznesu Rodzinnego zapraszają na śniadanie eksperckie

CMT Advisory we współpracy z Kancelarią WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr oraz Instytutem Biznesu Rodzinnego serdecznie zaprasza na śniadanie eksperckie, którego tematem będą zmiany w regulacjach cen transferowych, które weszły w życie 1 stycznia 2017 roku.

Przeczytaj
9 stycznia 2017

CMT Advisory doradcą w zakresie pozyskania inwestora

We wtorek 20 grudnia została podpisana umowa inwestycyjna pomiędzy spółką BUSTER Buczyński i Stejter spółka z o.o., a wyselekcjonowanym przy współpracy z CMT Advisory inwestorem finansowym.

Przeczytaj
Przejdź do strony: 2016
Przejdź do strony: 2015
Przejdź do strony: 2014
Przejdź do strony: 2013