linkedin
Przejdź do strony: 2019

2018

20 grudnia 2018

CMT Advisory doradcą transakcyjnym przy sprzedaży pakietu kontrolnego Artgeist Sp. z o.o. na rzecz funduszu Resource Partners

Naszemu wieloletniemu Klientowi, właścicielowi Artgeist Sp. z o.o., doradzaliśmy przy pozyskaniu inwestora w jednej z największych transakcji na rynku e-commerce w Polsce w 2018 roku. Fundusz Resource Partners nabył pakiet 70% udziałów Spółki Artgeist od jej założyciela. Transakcja miała charakter wykupu lewarowanego. Działalność Artgeist łączy produkcję i sprzedaż on-line ściennych artykułów dekoracyjnych.

Przeczytaj
20 listopada 2018

Spotkanie doradców transakcyjnych sieci AICA z udziałem CMT Advisory

Spotkanie doradców transakcyjnych sieci AICA z udziałem CMT Advisory

Dr hab. Maciej Stradomski, prof. UEP - Członek Zarządu oraz Paweł Łągwa – Partner CMT Advisory reprezentowali firmę podczas międzynarodowego spotkania doradców transakcyjnych zrzeszonych w ramach sieci Alliance of International Corporate Advisors (AICA), które odbyło się w dniach 15-17 listopada 2018 roku w Gandawie.

Przeczytaj
6 listopada 2018

Determinanty aktywności na rynku fuzji i przejęć w Polsce

Nakładem Wydawnictwa CeDeWu ukazała się książka pt. „Determinanty aktywności na rynku fuzji i przejęć w Polsce” autorstwa dr. Przemysława Grobelnego, dr. hab. Macieja Stradomskiego oraz dr. Piotra Stobieckiego.

Przeczytaj
24 października 2018

Kongres Next Generation 2018 - podsumowanie

Kongres Next Generation 2018

Po raz trzeci mieliśmy przyjemność wziąć udział w ogólnopolskim kongresie sukcesorów firm rodzinnych zorganizowanym przez Instytut Biznesu Rodzinnego. Wzorem lat ubiegłych pełniliśmy rolę partnera tematycznego Kongresu.

Przeczytaj
17 października 2018

CMT Advisory doradcą finansowym w postępowaniu sanacyjnym spółek z Grupy Piotr i Paweł

W toczącym się postepowaniu sanacyjnym spółek z Grupy Piotr i Paweł CMT Advisory pełni rolę doradcy finansowego na rzecz Kancelarii Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A., która została powołana na zarządcę sądowego postępowania.

Przeczytaj
3 października 2018

Paweł Łągwa Partnerem CMT Advisory

Paweł Łągwa Partnerem CMT Advisory

Mamy przyjemność poinformować, że do grona wspólników CMT Advisory dołączył Paweł Łągwa.

Przeczytaj
1 października 2018

Agrobex wyemitował obligacje

Agrobex wyemitował obligacje

Poznańska Spółka Agrobex z sukcesem przeprowadziła emisję obligacji. CMT Advisory pełniło rolę doradcy finansowego Emitenta.

Przeczytaj
19 września 2018

CMT Advisory partnerem tematycznym podczas Kongresu Next Generation 2018

III Kongres Next Generation to jednocześnie trzecia edycja, w której CMT Advisory pełni rolę partnera tematycznego. Ogólnopolskie spotkanie sukcesorów organizowane przez Instytut Biznesu Rodzinnego odbędzie się w dniach 18-19 października 2018 roku.

Przeczytaj
12 września 2018

Wycena portfeli wierzytelności – szkolenie

Wyceny portfeli wierzytelnosci szkolenie z FIS Poland

Fund Industry Support (FIS) we współpracy z CMT Advisory organizuje szkolenie dotyczące wyceny portfeli wierzytelności z perspektywy inwestora finansowego, które poprowadzi menedżer działu doradztwa na rzecz instytucji finansowych CMT Advisory –  dr Przemysław Grobelny, CFA. Warsztaty rozpoczną się 4 października 2018 r. o godzinie 9:30 w siedzibie ADN Centrum Konferencyjne w Warszawie.

Przeczytaj
14 czerwca 2018

Szkolenie z profesorem Aswathem Damodaranem

Światowy autorytet w dziedzinie wycen i finansów przedsiębiorstw, wykładowca Stern School of Business w Nowym Jorku oraz autor licznych publikacji szeroko cytowanych w świecie finansów pojawił się w Warszawie na dwudniowym szkoleniu dotyczącym wycen. Wśród słuchaczy nie mogło zabraknąć przedstawiciela CMT Advisory w osobie Marty Pszczółkowskiej.

Przeczytaj
7 czerwca 2018

Finalizacja połączenia Grupy Mięsnej Gzella z Grupą Mięsną Sokołów

Finalizacja połączenia Grupy Mięsnej Gzella z Grupą Mięsną Sokołów

Zapowiadana w lutym 2018 roku transakcja połączenia Grupy Mięsnej Gzella oraz Grupy Mięsnej Sokołów została zakończona w środę 30 maja 2018 roku. Podczas procesu transakcyjnego CMT Advisory pełniło rolę doradcy finansowego zapewniającego wsparcie na rzecz strony sprzedającej.

Przeczytaj
23 maja 2018

Tomasz Grudziński uzyskał tytuł CFA

Tomasz Grudziński uzyskał tytuł CFA

Od 23 maja 2018 roku Tomasz Grudziński, Młodszy Menedżer CMT Advisory, posługuje się tytułem CFA.

Przeczytaj
18 kwietnia 2018

CMT Advisory wiodącym doradcą Katharsis Development podczas transakcji sprzedaży portfela parków handlowych na rzecz CPI Property Group

CMT Advisory wiodącym doradcą Katharsis Development podczas transakcji sprzedaży portfela parków handlowych na rzecz CPI Property Group

17 kwietnia 2018 roku sfinalizowana została transakcja sprzedaży portfela pięciu parków handlowych marki HopStop należących do polskiego dewelopera – Katharsis Development. Nabywcą aktywów został inwestor z czeskim kapitałem – CPI Property Group. Zespół CMT Advisory kierowany przez Jakuba Nowaka zapewniał wiodące doradztwo strategiczne i finansowe przez cały okres powstawania parków handlowych, jak również podczas transakcji sprzedaży. Była to pierwsza w Polsce transakcja sprzedaży samodzielnego portfela nieruchomości typu convenience.

Przeczytaj
13 kwietnia 2018

Przemysław Grobelny doktorem finansów

Przemysław Grobelny doktorem finansów

Z przyjemnością informujemy, że Przemysław Grobelny, Młodszy Menedżer CMT Advisory, uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Przeczytaj
3 kwietnia 2018

Aport przedsiębiorstwa z branży TSL

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy projekt polegający na przygotowaniu i przeprowadzeniu wniesienia aportem przedsiębiorstwa z branży transport-spedycja-logistyka (TSL) do sp. z o.o. sp.k.

Przeczytaj
22 marca 2018

Za nami V Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Za nami V Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Wzorem lat ubiegłych, wzięliśmy udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim był Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych zorganizowany przez Instytut Biznesu Rodzinnego. Dwa dni spędzone wśród przedstawicieli znakomitych firm rodzinnych były dla nas czasem niezwykle cennym i inspirującym do dalszego działania.

Przeczytaj
20 marca 2018

Przemysław Grobelny, CFA na konferencji naukowej „Transakcje kapitałowe fuzji i przejęć – aspekty prawne i finansowe”

„Fale fuzji i przejęć – czy rzeczywiście można je odnaleźć na polskim rynku kontroli?” to temat prelekcji, jaką wygłosi Przemysław Grobelny, CFA podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej poświęconej prawnym i finansowym aspektom transakcji kapitałowych fuzji i przejęć.

Przeczytaj
16 marca 2018

Wydłużone terminy na wywiązanie się z obowiązków dokumentacyjnych cen transferowych

15 marca 2018 roku ogłoszono Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2018 roku w sprawie przedłużenia terminów wykonania niektórych obowiązków z zakresu dokumentacji podatkowej.

Przeczytaj
12 marca 2018

CMT Advisory partnerem Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych

CMT Advisory partnerem Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych

Po raz kolejny przypadło nam w udziale pełnić rolę partnera tematycznego podczas Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych. Tegoroczna edycja Kongresu, organizowanego przez Instytut Biznesu Rodzinnego, rozpocznie się 19 marca w Hotelu IBB Andersia w Poznaniu.

Przeczytaj
1 marca 2018

CMT Advisory na Kongresie Mięsnym 2018

Przedstawiciel CMT Advisory bierze udział w trzeciej edycji Kongresu Mięsnego, który rozpoczął się dzisiaj w Warszawie.

Przeczytaj
21 lutego 2018

Dr Danuta Butka-Filipczak z prelekcją w oddziale terenowym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

"Poznaj obowiązki w zakresie cen transferowych" to temat prelekcji, jaką wygłosiła dr Danuta Butka-Filipczak w oddziale terenowym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Przeczytaj
13 lutego 2018

CMT Advisory doradcą Grupy Mięsnej Gzella

CMT Advisory doradcą Grupy Mięsnej Gzella

CMT Advisory pełni rolę doradcy dla Grupy Mięsnej Gzella w pracach związanych z transakcją pozyskania inwestora branżowego.

Przeczytaj
2 lutego 2018

Testy na utratę wartości aktywów

Testy na utratę wartości aktywów

Wraz z końcem okresu sprawozdawczego przed spółkami sporządzającymi sprawozdania finansowe zgodnie z MSSF stoi obowiązek przeprowadzenia testu na utratę wartości aktywów.

Przeczytaj
Przejdź do strony: 2017
Przejdź do strony: 2016
Przejdź do strony: 2015
Przejdź do strony: 2014
Przejdź do strony: 2013