linkedin

Benchmarking – analiza porównawcza w zarządzaniu i podatkach

W biznesie kluczowe znaczenie ma informacja. Pozwala  na szybkie i skuteczne reagowanie na potrzeby klientów i zmieniające się otoczenie konkurencyjne. Jednym ze sposobów pozyskiwania takiej wiedzy są benchmarki (badania porównawcze lub analizy porównawcze).


Dotychczasowe przepisy oraz zmiany w obszarze cen transferowych w 2019 roku - porównanie

Nowe przepisy w obszarze cen transferowych wejdą w życie z początkiem 2019 roku. Mając na uwadze rewolucyjny charakter zmian, postanowiliśmy przygotować zestawienie, w którym porównujemy dotychczasowe oraz znowelizowane przepisy.


31 października 2018 r. Zespół CMT Advisory

Think M&A - branża odzieżowo - obuwnicza - październik 2018

Najnowszą edycję raportu Think M&A poświęciliśmy w całości branży odzieżowo-obuwniczej. Przyglądamy się w nim m.in. nowym kierunkom rozwoju przedsiębiorstw oraz czynnikom oddziałującym na sektor M&A w branży odzieżowo-obuwniczej.


29 października 2018 r. Przemysław Grobelny

Claim Value | Sytuacja na polskim rynku wierzytelności - raport za III kwartał 2018 roku

Zapraszamy do lektury październikowego raportu Claim Value, w którym znaleźć można podsumowanie III kwartału na rynku wierzytelności oraz komentarze ekspertów CMT Advisory dotyczące m.in.: projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia zatorów płarniczych, regulacjach w branży kancelarii odszkodow...


26 października 2018 r. Przemysław Grobelny

Jak udanie przeprowadzić sukcesję w firmie rodzinnej?

O tym jak wygląda przekazywanie firmy na rzecz sukcesora oraz jakie przeszkody można napotkać w trakcie, jak i po sukcesji, opowiadał reporterowi Polskiego Rada 24 dr Przemysław Grobelny, CFA. Materiał zarejestrowano podczas III Kongresu Next Generation.


14 sierpnia 2018 r. Mateusz Mikutowski

Konsolidacja na rynku płatności

W ostatnich latach powstało wiele firm oferujących płatności online. Kiedyś robiąc zakupy w Internecie mieliśmy do wyboru płatność zwykłym przelewem i ewentualnie wysyłkę za pobraniem. Obecnie, przechodząc do zakładki płatności, oprócz standardowych opcji pojawia się kilka lub czasem kilkanaście kolorowych przycisków umożliwiających o...


Claim Value | Sytuacja na polskim rynku wierzytelności - raport za II kwartał 2018 roku

Sierpniowe wydanie Claim Value w nowej szacie graficznej. Podsumowanie II kwartału na rynku wierzytelności wraz z komentarzami ekspertów CMT Advisory dotyczącymi m.in.: nowej ustawy o komornikach sądowych czy konsolidacji na rynku płatności.


6 sierpnia 2018 r. Jakub Gwizdała

Jakie wnioski wyciągniemy z Getbacka?

Ostatnie miesiące na rynkach wierzytelności upłynęły pod znakiem skandalu związanego z firmą GetBack. Wielu inwestorów poniosło straty z inwestycji w papiery emitowane przez spółkę, co wywołało ogólne oburzenie społeczne i protesty. Przyszedł czas na refleksje na temat zapobieganiu takim sytuacją w przyszłości.


Nowelizacja minimalnego podatku dochodowego od nieruchomości komercyjnych

4 lipca ogłoszono w Dzienniku Ustaw nowelizację ustawy o PIT oraz ustawy o CIT w zakresie tzw. minimalnego podatku dochodowego od nieruchomości komercyjnych (zw. obecnie: „podatkiem od przychodów z budynków”). Nowa regulacja w istotny sposób zmienia zakres przedsiębiorców zobowiązanych do zapłaty tego poda...


16 lipca 2018 r. Jakub Gwizdała

Nowości w ustawie o usługach płatniczych

W czerwcu w życie weszły zmiany ustawy o usługach płatniczych. Zmiany wprowadzone przez nowelizacje dostosowują polskie prawo do unijnej dyrektywy PSD2 o usługach płatniczych. Ponadto, dążenie do rozwoju innowacyjności sektora finansowego weszło w skład celów KNF.