linkedin

Claim Value | Sytuacja na polskim rynku wierzytelności - raport za III kwartał 2019 roku

W niniejszym raporcie Claim Value prezentujemy podsumowanie III kwartału 2019 roku na rynku wierzytelności oraz komentarza eksperta CMT Advisory dotyczący korzyści z wyroków TSUE.


29 października 2019 r. Przemysław Grobelny

Cyfrowa transformacja - czy każdy model biznesowy można zdigitalizować?

Spójrzmy na taki regał. Ot, kilka półek, prosto przyciętych, zalakierowanych, przygotowanych do skręcenia. Dostarczonych z fabryki najpierw do magazynu, a następnie do sklepu i w końcu do domu klienta. Całą tę drogę pokonuje w kartonowym pudle, które również niespecjalnie pozostawia szczególne pole do popisu w zak...


Claim Value | Sytuacja na polskim rynku wierzytelności - raport za II kwartał 2019 roku

W niniejszym raporcie Claim Value prezentujemy podsumowanie II kwartału 2019 roku na rynku wierzytelności oraz komentarze ekspertów CMT Advisory dotyczące m.in.: procesu wprowadzania zmian w tzw. "Ustawie antylichwiarskiej" zmian w ustawach mających na celu zwalczenie problemów zatorów płatniczych.


Przyszłość ZM Henryk Kania jest w rękach wierzycieli

W artykule opublikowanym popezez serwis Portal Spożywczy Paweł Łągwa komentuje trudną sytuację, w jakiej znalazły się Zakłady Mięsne Henryk Kania.


Czy firmy rodzinne boją się przejęć?

Kiedy myślimy o możliwych ścieżkach rozwoju przedsiębiorstwa, pierwszą rzeczą, jaka zazwyczaj przychodzi do głowy, jest tzw. rozwój organiczny, inaczej zwany wewnętrznym. Powiększanie dotychczasowej skali działania o nowe rynki, poszerzanie gamy produktów czy, w pewnym momencie, wyjście za granicę i rozpoczęcie działań na skalę między...


Sukcesja w firmie: przedsiębiorca nie rozliczy w kosztach majątku otrzymanego od rodziny

O rygorystycznym podejściu fiskusa do interpretacji przepisów o rodzinnej sukcesji można przeczytać na portalu Rzeczpospolitej - rp.pl. Artykułowi towarzyszy komentarz ekspercki prof. Macieja Stradomskiego.


Claim Value | Sytuacja na polskim rynku wierzytelności - raport za IV kwartał 2018 roku

W niniejszym raporcie Claim Value prezentujemy podsumowanie IV kwartału na rynku wierzytelności oraz komentarze ekspertów CMT Advisory dotyczące m.in.: nowości w arbitrażu dla MŚP nowych problemów w branży windykacji.


Zagraniczni gracze, aktywni w polskiej branży mięsnej, mogą zainwestować w ZM Henryk Kania

Na stronie internetowej PortalSpożywczy.pl można zapoznać się z komentarzem eksperckim Pawła Łągwy, który dotyczy planów związanych z potencjalnym pozyskaniem istotnego lub strategicznego inwestora dla ZM Henryk Kania.  


18 stycznia 2019 r. Jakub Gwizdała

Kto straci na ograniczonym scoringu?

Polski sektor finansowy uchodzi za jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie. Jednak na horyzoncie pojawiło się spore zagrożenie dla rozwoju wielu gałęzi tego rynku – zwłaszcza w obszarze oceny zdolności kredytowej klientów, co jest podstawą działalności zarówno dla tradycyjnych banków, jak i dla dużej części podmiot&oa...


Oczekiwania vs. rzeczywistość - przygotowanie do wyceny firmy (nie tylko) rodzinnej

Przed każdym rozwijającym się przedsiębiorstwem i jego właścicielami występuje wiele wyzwań związanych zarówno z działalnością operacyjną, jak również całościową organizacją przedsiębiorstwa i jego finansowaniem. Rozrastająca się struktura firmy i coraz wyższe potrzeby finansowe na realizację inwestycji rozwojowych i celów stra...