linkedin

27 lipca 2016 r. Jakub Multański

Verizon Communications kupuje Yahoo!

25 lipca 2016 roku podano informację, iż Verizon Communications kupił Yahoo! 


Tradycyjne przesyłki listowe już nie InPostem

Z dniem 1 sierpnia 2016 r. spółka InPost zakończy działalność w zakresie obsługi tradycyjnych przesyłek listowych, czyli innych niż przesyłki e-commerce - czytamy w komunikacie spółki.


Wzrost firmy założonej przez moja rodzinę cieszy

Wzrost oznacza, że oferujemy i sprzedajemy coraz więcej naszych produktów i usług, a są one dodatkowo bardziej złożone i kompleksowo odpowiadają na potrzeby naszych klientów. Wzrost mojej firmy to jej rozwój.


Fundusz inwestycyjny kupił cały blok mieszkalny. Cel: wynajem mieszkań

Fundusz inwestycyjny Bouwfonds Investment Management wykupił wszystkie 193 mieszkania w 13-piętrowym bloku powstającym przy ul. Pereca w Śródmieściu.


Przejęcie FlyAway czeka na decyzję UOKiK

eTravel, spółka zależna firmy Netmedia, zgłosiła do UOKiK zamiar zakupu 100 proc. udziałów w spółce FlyAway za ponad 14 milionów zł. Informację taką podała spółka Netmedia S.A. w komunikacie.


Rolls-Royce przejmuje ITP za 720 mln euro

Rolls-Royce koncentruje się na dalszym umacnianiu swojej pozycji na rynku silników rakietowych, nabywając większościowy 53,1-procentowy udział w przedsiębiorstwie silników i komponentów statków powietrznych Industria de Turbo Propulsores.Claim Value - II kwartał 2016 roku

W lipcowym Claim Value analizujemy najważniejsze informacje z rynku wierzytelności w minionym kwartale. Zapraszamy do lektury!


Największa transakcja w historii sportu: UFC sprzedane za 4 miliardy USD

Do historii przejdzie również wewnętrzna stopa zwrotu (IRR), która dla tej transakcji wyniosła 72 proc.


Pokemon GO hitem. Akcje Nintendo 36 proc. w górę

W ciągu zaledwie dwóch sesji akcje japońskiego producenta gier wideo i konsol zyskały na wartości 35,7 proc. Cena za pojedynczą akcję wynosi obecnie 20 260 jenów.


Grupa Empik sprzedaje spółki dystrybucyjne

Mataro Investments, podmiot bezpośrednio zależny od Grupy Empik Media & Fashion, zawarło z chorwacką Orbico d.o.o., umowę sprzedaży udziałów w spółkach dystrybucyjnych Optimum Distribution w Warszawie oraz Optimum Distribution w czeskiej Pradze. Ma za to otrzymać ponad 32 mln zł.


S&P podtrzymuje BBB+ dla Polski

15 stycznia agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła długoterminowy rating polskiego długu w walucie obcej do poziomu BBB+. W piątkowym komunikacie S&P utrzymała ocenę na tym samym poziomie.


Think M&A Czerwiec 2016

W czerwcowym wydaniu Think M&A komentujemy najważniejsze zdarzenia na rynku fuzji i przejęć w minionym miesiącu. Zapraszamy do lektury!


Polpharma kupiła Epirusa

Kontrolowana przez Jerzego Staraka grupa farmaceutyczna dokonała akwizycji holenderskiej spółki biotechnologicznej.