linkedin

30 września 2016 r. Zespół CMT Advisory

Zmiana w ustawie o biegłych rewidentach

Nowy projekt ustawy budzi wiele kontrowersji.


27 września 2016 r. Zespół CMT Advisory

OEX zawarł przedwstępną umowę nabycia Archidoc

Jeden z liderów polskiego rynku outsourcingu sprzedaży zainteresowany nabyciem 100% akcji firmy działającej w obszarze zarządzania dokumentami.


Jak kreować wartość znaku towarowego?

Rozpoznawalność, lojalność klientów, jakość, czy przesłanie, jakie niesie marka, stanowią efekt wielopłaszczyznowych działań przedsiębiorstwa kierowanego przez założyciela i kolejne pokolenia firmy rodzinnej. Ze znakiem firmowym identyfikują się zarówno jej właściciele, jak i klienci. W firmach rodzinnych utożsamianie się z marką jest...


13 września 2016 r. Marta Pszczółkowska

Bekpol Sp. z o.o. Sp. k. i Meat-Pac Sp. z o.o. dołączą do Grupy PKM Duda

Dwie spółki prowadzące działalność w obszarze dystrybucji mięsa i wędlin głównie na terenie południowej Polski dołączą do Polskiego Koncernu Mięsnego Duda S.A. zwiększając jego obecność w tej części kraju.


Dziedziczenie przedsiębiorstwa - aspekt podatkowy

W firmach rodzinnych szczególnie istotną kwestią jest sukcesja. Niejednokrotnie następuje ona nie przez przekazanie firmy następcom prawnym ale przez jej dziedziczenie po śmierci przedsiębiorcy.  W praktyce obrotu gospodarczego często można spotkać przypadki  gdy po śmierci założyciela firmy jego rodzina, często zatrudniona w tej f...


Przedsiębiorstwa rodzinne a ceny transferowe

Właściciele oraz osoby zarządzające przedsiębiorstwami rodzinnymi często zastanawiają się czy podlegają przepisom ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i fizycznych dotyczącym cen transferowych. Duża część przedsiębiorców żyje w przeświadczeniu, że skoro nie funkcjonują w międzynarodowych grupach kapitałowych, nie mają obowiązk...


9 września 2016 r. Zespół CMT Advisory

Amerykański magnat medialny przejmuje F1

John Malone, właściciel koncernu medialnego Liberty Media Corporation, finalizuje transakcję przejęcia Formuły 1 od CVC Capital Partners.


7 września 2016 r. Zespół CMT Advisory

Szwedzi zainwestują 8,5 mln złotych w fabrykę w Polsce

Szwedzka spółka Garo zdecydowała się zainwestować 18,5 mln koron w zwiększenie zdolności produkcyjnych swojej polskiej fabryki.


6 września 2016 r. Zespół CMT Advisory

Fresenius przejmuje hiszpańską sieć szpitali

Jak informuje Reuters, za kwotę 5,76 mld EUR niemiecka grupa Fresenius przejmie największą hiszpańską sieć prywatnych szpitali, Quironsalud.


Think M&A Sierpień 2016

W sierpniowym wydaniu Think M&A komentujemy najważniejsze zdarzenia na rynku fuzji i przejęć w minionym miesiącu. Zapraszamy do lektury!


1 września 2016 r. Zespół CMT Advisory

Itaka przejęła czeskiego konkurenta

Największa w Polsce korporacja zajmująca się branżą turystyczną, a zarazem jedna z największych w Europie Centralnej oraz Wschodniej, Itaka, dokonała zakupu czeskiego biura podróży Čedok.