linkedin

24 października 2016 r. Paulina Waksman-Skibińska

Allegro sprzedane za ponad 3 mld dolarów

14 października, Naspers, południowoafrykański koncern, sprzedał serwis Allegro oraz Ceneo za łączną kwotę 3,25 mld USD. Drugą stronę transakcji stanowiło konsorcjum funduszy Cinven, Permira i MID Europa Partners.


17 października 2016 r. Michał Malarski

Przejęcie Liberty Ubezpieczenia przez AXA Polska

Grupa AXA Polska sfinalizowała transakcję przejęcia spółki Liberty Ubezpieczenia należącej wcześniej do Liberty Mutual Insurance Group.


11 października 2016 r. Tomasz Grudziński

Dlaczego cena spółki tak często odbiega od wyceny?

Na pewnym etapie każdego procesu sprzedaży czy dokapitalizowania przedsiębiorstwa pojawia się pytanie o jego wartość. Właściciele i menedżerowie firm rodzinnych pragną poznać liczbę bądź choćby zakres liczbowy, do którego niejednokrotnie sprowadza się praca ich życia. Niektórzy zadają to pytanie lekko, jakby podszyte niepewnością, dru...


11 października 2016 r. Mateusz Mikutowski

Flash-crash brytyjskiego funta

Siódmego października, około pierwszej w nocy czasu polskiego na rynku walutowym miało miejsce niecodzienne zdarzenie polegające na dużym spadku wartości danego waloru w bardzo krótkim czasie – tzw. „flash-crash”. 


10 października 2016 r. Joanna Łapińska

Największe IPO tego roku

Debiut akcji Postal Savings Bank of China na giełdzie w Hong Kongu miał być wydarzeniem roku. Jak się jednak okazało, pierwszy dzień notowań nie należał do udanych.


6 października 2016 r. Zespół CMT Advisory

Think M&A Wrzesień 2016

We wrześniowym wydaniu Think M&A komentujemy najważniejsze zdarzenia na rynku fuzji i przejęć w minionym miesiącu. Zapraszamy do lektury!


5 października 2016 r. Zespół CMT Advisory

Powstanie superbrowar, sprzedający co czwarte piwo na świecie

Spółki Anheuser-Busch InBev SA/NV i SABMiller plc uzgodniły ostateczne warunki transakcji, która połączy dwa największe koncerny browarnicze na świecie.