linkedin

19 grudnia 2016 r. Paweł Wajde

Luka wartości a wycena przedsiębiorstw rodzinnych

Właściciele firm rodzinnych chcący poznać wartość rynkową swojego przedsiębiorstwa mają do dyspozycji, z metodologicznego punktu widzenia, te same metody wyceny co właściciele innych przedsiębiorstw nierodzinnych działających w tej samej branży lub mających podobny model biznesowy. 


„Duża” nowelizacja ustawy o VAT podpisana przez Prezydenta

W dniu 14 grudnia 2016 r. Prezydent podpisał ustawę z dnia 1 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw.


15 grudnia 2016 r. Zespół CMT Advisory

Japończycy kupują browary w Europie Wschodniej

Asahi Group Holdings potwierdził, że za 7,8 mld dolarów kupi od Anheuser-Busch InBev browary w Europie wschodniej, czyniąc z tego największą transakcję w japońskiej branży piwnej. W jednym pakiecie przejęte zostaną takie marki jak Tyskie, Lech, Pilsner Urquell i Dreier. Transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym półroczu 2017 roku....


Think M&A Listopad 2016

W listopadowym wydaniu Think M&A komentujemy najważniejsze zdarzenia na rynku fuzji i przejęć w minionym miesiącu. Zapraszamy do lektury!


Perspektywy wzrostu branży windykacji

Dla najwyższego szczebla kadry zarządzającej firm windykacyjnych przygotowaliśmy dedykowany raport „Perspektywy wzrostu branży windykacji. Przegląd aktualnych tendencji i możliwych kierunków rozwoju branży” podsumowujący obecne trendy w branży wierzytelności, ze szczególnym uwzględnieniem procesów fuzji i przejęć.&n...


5 grudnia 2016 r. Katarzyna Schmidt

iAlbatros Poland na sprzedaż

Spółka holdingowa iAlbatros Group planuje sprzedać 100% akcji iAlbatros Poland za 140 mln złotych. Ostateczna decyzja dotycząca transakcji ma zapaść 28 grudnia, podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.


Nowa administracja skarbowa – nowe wyzwania dla podatników

1 marca 2017 r. ma zacząć działać  Krajowa Administracja Skarbowa ( KAS ). Tak przewidują podpisane w dniu 1 grudnia 2016 r. przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa o KAS oraz ustawa wprowadzająca jej przepisy.


2 grudnia 2016 r. Paweł Głowacki

Próchnik planuje przejęcia

15 listopada Próchnik S.A. ogłosił założenia nowej strategii, która zakłada rozwój sprzedaży za pośrednictwem kanałów internetowych. Przyjęta na mocy uchwały zarządu strategia będzie obowiązywać do końca 2018 roku.