linkedin

Inwestor finansowy w firmie rodzinnej – wróg czy przyjaciel?

Firmy rodzinne i inwestorzy finansowi zazwyczaj obdarzają się wzajemną nieufnością i niechęcią. Z jednej strony podmioty typu Private Equity/ Venture Capital obawiają się nieformalnych powiązań, przenikania problemów rodzinnych do przedsiębiorstwa czy opierania się w zarządzaniu firmą nie tylko na wskaźnikach finansowych, z drugiej zaś ...


Zarządzanie majątkiem – nie tylko firma rodzinna

Tworząc i rozwijając firmy rodzinne  w pewnym momencie właściciele zdają sobie sprawę, że to co przez lata z trudem i mozołem wypracowywali, to już nie tylko sprawna organizacja generująca zysk zaspokajając potrzeby rynkowe. To przede wszystkim zespół aktywów i zasobów mający określoną wartość. Wartość, którą można ...


26 stycznia 2017 r. Paweł Głowacki

Fuzja dwóch wielkich koncernów tytoniowych

17 stycznia koncern British American Tobacco (BAT) ogłosił, że zapłaci prawie 50 mld USD za przejęcie swojego głównego konkurenta firmę Reynolds American. Przejęcie zapewni BAT pozycję lidera na światowym rynku tytoniu.  


25 stycznia 2017 r. Maciej Zając

Zmiany przepisów podatkowych w Polsce

Przepisy podatkowe w Polsce są przedmiotem ciągłych modyfikacji. Można już określić mianem tradycji fakt wprowadzania szeregu zmian w podatkach wraz z nadejściem Nowego Roku. Nie inaczej było 1 stycznia 2017 roku.


11 stycznia 2017 r. Mikołaj Łopatto

Azjatycki kapitał napływa do Polski

W ostatnim czasie spółki z Azji coraz chętniej inwestują w Polsce. Zakup Novago przez China Everbright okazał się być największą chińską inwestycją w Polsce w historii, a w teraz w kolejce po zakup Żabki ustawia się tajlandzki konglomerat CP All.


6 stycznia 2017 r. Sylwester Ogłaza

OT Logistics przejął STK oraz Kolei Bałtycką

Grupa kapitałowa OT Logistics zakończyła zapowiadany w połowie 2016 roku proces przejęcia STK S.A. oraz Kolei Bałtyckiej S.A. Obie spółki specjalizują się w transporcie kolejowym, co ma bezpośrednio przełożyć się na wzmocnienie kolejowej działalności OT Logistics.


Think M&A Grudzień 2016

W grudniowym wydaniu Think M&A komentujemy najważniejsze zdarzenia na rynku fuzji i przejęć w minionym miesiącu. Zapraszamy do lektury!