linkedin

Strategie rozwoju w warunkach gospodarki wolnorynkowej

Przedsiębiorstwa działające w warunkach gospodarki wolnorynkowej muszą nieustannie planować i wdrażać strategie rozwoju. Intensywna konkurencja sprawia, iż warunkiem niezbędnym do przetrwania przedsiębiorstw staje się ciągły rozwój oraz dostosowywanie do nieustannie zmieniającego się otoczenia. Długoterminowy cel przedsiębiorstw, czyli wzros...


21 marca 2017 r. Piotr Maślejak

Debiut Dino na GPW

20 marca opublikowana została cena maksymalna wynosząca 33,5 zł za 1 akcję w publicznej ofercie spółki Dino Polska.


20 marca 2017 r. Joanna Łapińska

Krajowa Administracja Skarbowa – Rozszerzenie kompetencji kotrolujących

Od 1 marca 2017 roku działa Krajowa Administracja Skarbowa (tzw. KAS) utworzona w związku z reformą administracji podatkowej, Służby Celnej oraz kontroli skarbowej. 


Intel inwestuje w innowacje dla motoryzacji – przejęcie Mobileye

13.03.2017 roku jeden z największych na świecie producentów układów scalonych oraz (mikro)procesorów Intel Inc. ogłosił wezwanie na akcje izraelskiej spółki Mobileye specjalizującej się w tworzeniu oprogramowania dla autonomicznych samochodów. Wartość transakcji została określona na blisko 15,3 mld USD za 100...


10 marca 2017 r. Karolina Kawka

Empik wstrzymany przez UOKiK – II faza postępowania

Na początku bieżącego roku spółka Empik S.A. złożyła w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie przejęcia spółki Platon Sp. z o.o.


6 marca 2017 r. Paweł Głowacki

Konsolidacja rynku mięsa w Polsce

Omega Holding kontrolowany przez Zbigniewa Dworakowskiego złożył wniosek do urzędu antymonopolowego  o zgodę na połączenie spółki Madej Wróbel Sp. z o. o z dwoma spółkami należącymi do Pana Dworakowskiego,tj. Unimięs Sp. z o.o. oraz Zakładami Mięsnymi Peklimar Sp. z o.o.


Think M&A Luty 2017

W lutowym wydaniu Think M&A komentujemy najważniejsze zdarzenia na rynku fuzji i przejęć w minionym miesiącu. Zapraszamy do lektury!


Kiedy sprzedać firmę, żeby sprzedać ją dobrze?

Rozważając wyjście z biznesu, warto zwrócić uwagę na moment, w którym znajduje się przedsiębiorstwo. Nie każdy czas jest odpowiedni na jego sprzedaż.