linkedin

28 sierpnia 2017 r. Michał Malarski

TVN będzie miało nowego właściciela

Zgodnie z pojawiającymi się na rynku pogłoskami, Discovery Communications podjęło decyzję o przejęciu spółki Scripps Networks Interactive, do której należy TVN. Według doniesień Reutersa transakcja ma opiewać na 14,6 mld USD.


Creepy Jar idzie na giełdę

Młody producent gier typu survival simulation, założony przez pracowników Techlandu, zamierza wejść na giełdę NewConnect w IV kwartale 2017 roku.


Perspektywy wykorzystania fundacji prywatnej przez firmy rodzinne w Polsce

Postępujący wzrost znaczenia firm rodzinnych w Polsce wydaje się być zjawiskiem niekwestionowanym. Abstrahując nawet od danych statystycznych, które potwierdzają wysoce istotną rolę przedsiębiorstw rodzinnych w tworzeniu PKB Polski, świadomość istnienia podmiotów, które wyróżniają się swoją specyfiką na poziomach: własno...


Claim Value - II kwartał 2017 roku

W sierpniowym Claim Value analizujemy najważniejsze informacje z rynku wierzytelności w II kwartake 2017 roku. Zapraszamy do lektury!


9 sierpnia 2017 r. Piotr Fidor

Blokada akwizycji Gusto Dominium przez Sfinksa

Finalizacja transakcji dotyczącej przejęcia 40% udziałów Gusto Dominium przez Grupę Sfinks Polska została zablokowana przez Radę Nadzorczą największej sieci restauracji casual dining. Zarząd spółki wraz z jego prezesem Sylwestrem Cackiem, który jest również głównym akcjonariuszem, nie traktuje  postanowienia ...


7 sierpnia 2017 r. Tomasz Tomaszewski

Finalizacja przejęcia marek Opel i Vauxhall przez koncern PSA

We wtorek, 1 sierpnia 2017 roku, francuski koncern motoryzacyjny PSA, który jest właścicielem takich marek jak Citroen, DS, czy Peugeot, sfinalizował przejęcie marek Opel i Vauxhall od koncernu General Motors za 1,3 miliarda euro. W wyniku transakcji powstaje drugi, po Volkswagenie, co do wielkości producent samochodów w Europie.


Think M&A Lipiec 2017

W kolejnym wydaniu Think M&A komentujemy najważniejsze zdarzenia na rynku fuzji i przejęć w minionym miesiącu. Zapraszamy do lektury!