linkedin

25 czerwca 2018 r. Piotr Stobiecki

Postępująca konsolidacja w branży mięsnej

Sektor M&A w branży mięsnej znajduje się w fazie ożywienia. Jakość polskich wyrobów przyciągnęła uwagę zagranicznych grup kapitałowych, które w ciągu ostatnich kilku lat przejęły istotnych graczy na polskim rynku. Relatywnie niskie koszty produkcji, wysoka jakość mięsa i pewne rynki zbytu są głównymi czynnikami przemawiając...


21 maja 2018 r. Mateusz Mikutowski

Krajobraz po problemach GetBack

O spółce GetBack na rynku wierzytelności było głośno od kilku lat. Spółka rosła bardzo szybko i chwaliła się innowacyjnym, bardziej rentownym podejściem do procesu windykacyjnego. Wygrywała przetargi z największymi na rynku, żeby w krótkim czasie dostać się do czołówki podmiotów windykacyjnych. Tak silna ekspansja...


27 listopada 2017 r. Piotr Fidor

Program Polskie Meble – Polska będzie największym eksporterem mebli w Europie

Grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców jaką jest Polski Fundusz Rozwoju, uruchamia program wsparcia branży meblarskiej.  


30 października 2017 r. Paulina Waksman-Skibińska

Wzrost aktywności funduszy private equity

Od początku 2017 roku w Polsce obserwuje się rosnącą aktywność funduszy private equity w zakresie fuzji i przejęć, która w ostatnim czasie była nieco uśpiona, głównie z powodu obaw o sytuację polityczną w kraju. 


23 października 2017 r. Tomasz Tomaszewski

Fuzja liderów przewozów kontenerowych – przejęcie Orient Overseas przez Cosco

Akcjonariusze Cosco Shipping wyrazili zgodę na przejęcie Orient Overseas (OOIL) na podstawie oferty złożonej w lipcu.


20 września 2017 r. Katarzyna Schmidt

Eurocash przejmuje Milę

W ostatnich dniach, Eurocash poinformował, że zamierza przejąć 100% udziałów w spółce, która prowadzi sieć sklepów Mila.


13 września 2017 r. Maciej Zając

Inwestycja eobuwie.pl w Zielonej Górze

Popularny sklep internetowy, posiadający w swojej ofercie przede wszystkim buty, planuje wydać 35 mln zł oraz zatrudnić 120 osób. Pracownicy znajdą zatrudnienie w magazynie i centrum usług wspomagających.


6 września 2017 r. Paweł Głowacki

Cherrypick Games na giełdzie

Pod koniec września doszło do kolejnego debiutu polskiego producenta gier na NewConnect. 


28 sierpnia 2017 r. Michał Malarski

TVN będzie miało nowego właściciela

Zgodnie z pojawiającymi się na rynku pogłoskami, Discovery Communications podjęło decyzję o przejęciu spółki Scripps Networks Interactive, do której należy TVN. Według doniesień Reutersa transakcja ma opiewać na 14,6 mld USD.


Creepy Jar idzie na giełdę

Młody producent gier typu survival simulation, założony przez pracowników Techlandu, zamierza wejść na giełdę NewConnect w IV kwartale 2017 roku.