linkedin

29 października 2019 r. Przemysław Grobelny

Cyfrowa transformacja - czy każdy model biznesowy można zdigitalizować?

Spójrzmy na taki regał. Ot, kilka półek, prosto przyciętych, zalakierowanych, przygotowanych do skręcenia. Dostarczonych z fabryki najpierw do magazynu, a następnie do sklepu i w końcu do domu klienta. Całą tę drogę pokonuje w kartonowym pudle, które również niespecjalnie pozostawia szczególne pole do popisu w zak...


Przyszłość ZM Henryk Kania jest w rękach wierzycieli

W artykule opublikowanym popezez serwis Portal Spożywczy Paweł Łągwa komentuje trudną sytuację, w jakiej znalazły się Zakłady Mięsne Henryk Kania.


Czy firmy rodzinne boją się przejęć?

Kiedy myślimy o możliwych ścieżkach rozwoju przedsiębiorstwa, pierwszą rzeczą, jaka zazwyczaj przychodzi do głowy, jest tzw. rozwój organiczny, inaczej zwany wewnętrznym. Powiększanie dotychczasowej skali działania o nowe rynki, poszerzanie gamy produktów czy, w pewnym momencie, wyjście za granicę i rozpoczęcie działań na skalę między...


Sukcesja w firmie: przedsiębiorca nie rozliczy w kosztach majątku otrzymanego od rodziny

O rygorystycznym podejściu fiskusa do interpretacji przepisów o rodzinnej sukcesji można przeczytać na portalu Rzeczpospolitej - rp.pl. Artykułowi towarzyszy komentarz ekspercki prof. Macieja Stradomskiego.


Zagraniczni gracze, aktywni w polskiej branży mięsnej, mogą zainwestować w ZM Henryk Kania

Na stronie internetowej PortalSpożywczy.pl można zapoznać się z komentarzem eksperckim Pawła Łągwy, który dotyczy planów związanych z potencjalnym pozyskaniem istotnego lub strategicznego inwestora dla ZM Henryk Kania.  


26 października 2018 r. Przemysław Grobelny

Jak udanie przeprowadzić sukcesję w firmie rodzinnej?

O tym jak wygląda przekazywanie firmy na rzecz sukcesora oraz jakie przeszkody można napotkać w trakcie, jak i po sukcesji, opowiadał reporterowi Polskiego Rada 24 dr Przemysław Grobelny, CFA. Materiał zarejestrowano podczas III Kongresu Next Generation.


Wracają korzyści dla firm i twórców w rozliczaniu kosztów podatkowych

Komentarz prof. Macieja Stradomskiego, który pojawił się w publikacji Rzeczpospolitej dotyczącej nowelizacji, która przywraca zabrane 1 stycznia 2018 roku prawo firm i twórców do rozliczania kosztów podatkowych.


Employer Branding - debata Magazynu Family Business z udziałem Macieja Stradomskiego

"Employer Branding, przyszłość rynku pracy i budowanie zespołów z perspektywy nowego pokolenia sukcesorów w firmach rodzinnych" to temat debaty zorganizowanej przez Instytut Biznesu Rodzinnego, w której brał udział prof. Maciej Stradomski. Dzięki uprzejmości organizatorów prezentujemy zapis debaty.


22 czerwca 2018 r. Piotr Stobiecki

Konsolidacja w branży mięsnej to odpowiedź na wejście do Polski zagranicznych grup kapitałowych

Odpowiedzią na wejścia zagranicznych grup kapitałowych jest stopniowa konsolidacja polskich przedsiębiorstw. Przykładem takiego procesu jest strategia realizowana przez Grupę Bruno Tassi, która skupia m.in. trzy znaczące polskie przedsiębiorstwa z branży mięsnej - Madej Wróbel, Peklimar oraz Unimięs.


11 grudnia 2017 r. Karol Wajde

Konsolidacja w branży, czyli szansa na wzrost lub wyjście z biznesu

Konsolidacja jest naturalnym procesem w gospodarce wolnorynkowej. Jest ona następstwem m.in. dążenia podmiotów gospodarczych do zwiększenia udziału w rynku oraz osiągnięcia efektów skali polegających na obniżeniu kosztów wytworzenia produktów lub usług, co prowadzi rynek do wzrostu konkurencyjności.