linkedin
13 lutego 2018

CMT Advisory doradcą Grupy Mięsnej Gzella

CMT Advisory pełni rolę doradcy dla Grupy Mięsnej Gzella w pracach związanych z transakcją pozyskania inwestora branżowego.

Grupa Mięsna Gzella to ceniony producent wędlin z Borów Tucholskich, który działa na rynku od ponad 30 lat. Główny zakład produkcyjny zlokalizowany w miejscowości Osie to jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie. Grupa dysponuje również własnym zapleczem logistycznym oraz siecią sklepów pod marką Delikatesy Mięsne Gzella.

Nowym właścicielem Grupy Mięsnej Gzella będzie Sokołów S.A. – jeden z liderów polskiego rynku wyrobów mięsnych. Strony ustaliły warunki transakcji oraz podpisały pierwszą część dokumentacji. Do przejęcia kontroli nad Grupą Mięsną Gzella ma dojść w ramach umowy warunkowej. Warunkiem finalizacji transakcji jest zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Kooperacja Sokołów S.A. oraz Grupy Mięsnej Gzella umocni pozycję połączonych podmiotów i ich marek na rynku krajowym i międzynarodowym.

Sokołów to inwestor branżowy dysponujący ogromnym doświadczeniem i najbardziej zaawansowanym know-how w branży. Dzięki pozyskaniu tak solidnego partnera jestem spokojny o to, że pracownicy będą mieli stabilne i atrakcyjne warunki pracy, a Gmina Osie, która rozwijała się z nami przez 33 lata, dalej będzie wspierana w działaniach na rzecz poprawy standardów życia naszych mieszkańców. Jestem przekonany, że stworzona przeze mnie firma pozostanie na ścieżce dalszego podnoszenia konkurencyjności i efektywności oraz zyska dodatkowy impuls do innowacyjnego rozwoju i ekspansji na rynki międzynarodowe – podsumowuje w komunikacie dla mediów Mirosław Gzella – założyciel i główny udziałowiec Grupy Mięsnej Gzella.

Pozostałe aktualności

18 kwietnia 2018

CMT Advisory wiodącym doradcą Katharsis Development podczas transakcji sprzedaży portfela parków handlowych na rzecz CPI Property Group

Przeczytaj
13 kwietnia 2018

Przemysław Grobelny doktorem finansów

Przeczytaj
3 kwietnia 2018

Aport przedsiębiorstwa z branży TSL

Przeczytaj
22 marca 2018

Za nami V Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Przeczytaj
Wróć do listy