linkedin
24 października 2016

CMT Advisory po kongresie sukcesorów NextG

W jaki sposób przekonać rodziców, że powinni przekazać firmę dzieciom oraz jak zbudować własny autorytet wśród rodziców – podczas Kongresu „Next Generation - Siła drugiego pokolenia” sukcesorzy z całej Polski dyskutowali o sposobach na sukces w zmiennym otoczeniu biznesu rodzinnego.

Niezależnie od wieku firmy, branży czy skali działalności młodych następców czekają podobne wyzwania. Na szczęście, dzięki swoim talentom i kompetencjom, są w stanie skutecznie konkurować na rynkach: tych polskich oraz zagranicznych, tradycyjnych oraz online.

Gospodarka zmienia się w tempie rollercoastera – o czym mówiła dr Adrianna Lewandowska w swoim wystąpieniu. Czas stał się towarem. Trendy, którym muszą sprostać przedsiębiorstwa rodzinne, cały czas się zmieniają – każde przedsiębiorstwo rodzinne na drodze do długowieczności czeka jednak proces sukcesji. Od sukcesu w przekazaniu czterech elementów (wiedzy, władzy, własności oraz wartości) zależeć będzie sukces firmy.

W trakcie dwudniowego wydarzenia odbyło się wiele prelekcji, paneli dyskusyjnych i warsztatów. Jeden z nich, poświęcony tematyce finansowych mitów firm rodzinnych został poprowadzony przez prezesa CMT Advisory, dra Piotra Stobieckiego. Zawiłe zagadnienia tematyki finansowej zostały przedstawione w uproszczonej formie; za pomocą eleganckiej gry planszowej o znamionach strategii. Do gry-ulotki CMT Advisory uczestnicy warsztatów otrzymali w komplecie drewniany pionek. 

Uczestnicy kongresu Next Generation proces sukcesji już rozpoczęli – a Kongres był dla nich możliwością zdobycia wiedzy oraz porównania doświadczeń.

Pozostałe aktualności

14 czerwca 2018

Szkolenie z profesorem Aswathem Damodaranem

Przeczytaj
7 czerwca 2018

Finalizacja połączenia Grupy Mięsnej Gzella z Grupą Mięsną Sokołów

Przeczytaj
23 maja 2018

Tomasz Grudziński uzyskał tytuł CFA

Przeczytaj
18 kwietnia 2018

CMT Advisory wiodącym doradcą Katharsis Development podczas transakcji sprzedaży portfela parków handlowych na rzecz CPI Property Group

Przeczytaj
Wróć do listy