linkedin
24 października 2016

CMT Advisory po kongresie sukcesorów NextG

W jaki sposób przekonać rodziców, że powinni przekazać firmę dzieciom oraz jak zbudować własny autorytet wśród rodziców – podczas Kongresu „Next Generation - Siła drugiego pokolenia” sukcesorzy z całej Polski dyskutowali o sposobach na sukces w zmiennym otoczeniu biznesu rodzinnego.

Niezależnie od wieku firmy, branży czy skali działalności młodych następców czekają podobne wyzwania. Na szczęście, dzięki swoim talentom i kompetencjom, są w stanie skutecznie konkurować na rynkach: tych polskich oraz zagranicznych, tradycyjnych oraz online.

Gospodarka zmienia się w tempie rollercoastera – o czym mówiła dr Adrianna Lewandowska w swoim wystąpieniu. Czas stał się towarem. Trendy, którym muszą sprostać przedsiębiorstwa rodzinne, cały czas się zmieniają – każde przedsiębiorstwo rodzinne na drodze do długowieczności czeka jednak proces sukcesji. Od sukcesu w przekazaniu czterech elementów (wiedzy, władzy, własności oraz wartości) zależeć będzie sukces firmy.

W trakcie dwudniowego wydarzenia odbyło się wiele prelekcji, paneli dyskusyjnych i warsztatów. Jeden z nich, poświęcony tematyce finansowych mitów firm rodzinnych został poprowadzony przez prezesa CMT Advisory, dra Piotra Stobieckiego. Zawiłe zagadnienia tematyki finansowej zostały przedstawione w uproszczonej formie; za pomocą eleganckiej gry planszowej o znamionach strategii. Do gry-ulotki CMT Advisory uczestnicy warsztatów otrzymali w komplecie drewniany pionek. 

Uczestnicy kongresu Next Generation proces sukcesji już rozpoczęli – a Kongres był dla nich możliwością zdobycia wiedzy oraz porównania doświadczeń.

Pozostałe aktualności

9 października 2019

Zbliża się „Rewolucja NextGen” czyli IV Kongres Next Generation z udziałem CMT Advisory

Przeczytaj
4 października 2019

Koncert Sonaty polskie. Ignacy Jan Paderewski In Memoriam

Przeczytaj
2 października 2019

M&A Day 2019

Przeczytaj
23 września 2019

Symboliczny powrót Ignacego Jana Paderewskiego do Poznania

Przeczytaj
Wróć do listy