linkedin
15 maja 2013

Internetowykantor.pl i Walutomat.pl razem!

CMT Advisory pełniło rolę doradczą przy powstaniu Grupy GTML – będącej właścicielem serwisów: Internetowykantor.pl i Walutomat.pl.

Miło nam poinformować, że CMT Advisory doradzało w transakcji, której efektem jest utworzenie spółki GTML. Stała się ona właścicielem spółek, do których należą serwisy Internetowykantor.pl oraz Walutomat.pl. Dalszym etapem będzie połączenie obu spółek zależnych, co pozwoli na rozwój serwisów i zwiększy ich możliwości.

GTML stał się niekwestionowanym liderem na rynku platform internetowych w Polsce służących do wymiany walut. Jest to segment branży e-commerce o wciąż dużym potencjale, ze względu na swą konkurencyjność w stosunku do kantorów stacjonarnych oraz banków. Na rozkwit kantorów internetowych wpłynęła w dużym stopniu tzw. ustawa antyspreadowa. Umożliwia ona spłacającym kredyty walutowe na opłacanie rat już w tej walucie, bez dokonywania przewalutowania dopiero w macierzystym banku. Oznacza to, że kredytobiorcy mogą kupować walutę taniej, np. przez Internet. Głównymi beneficjentami takiego rozwiązania są osoby spłacające walutowe kredyty hipoteczne. Innymi ważnymi klientami są przedsiębiorstwa prowadzące wymianę handlową z zagranicą, a także emigranci oraz turyści.

Grupie GTML życzymy powodzenia, a także dalszych sukcesów i rozwoju świadczonych usług.

Pozostałe aktualności

14 czerwca 2018

Szkolenie z profesorem Aswathem Damodaranem

Przeczytaj
7 czerwca 2018

Finalizacja połączenia Grupy Mięsnej Gzella z Grupą Mięsną Sokołów

Przeczytaj
23 maja 2018

Tomasz Grudziński uzyskał tytuł CFA

Przeczytaj
18 kwietnia 2018

CMT Advisory wiodącym doradcą Katharsis Development podczas transakcji sprzedaży portfela parków handlowych na rzecz CPI Property Group

Przeczytaj
Wróć do listy