linkedin
15 maja 2013

Internetowykantor.pl i Walutomat.pl razem!

CMT Advisory pełniło rolę doradczą przy powstaniu Grupy GTML – będącej właścicielem serwisów: Internetowykantor.pl i Walutomat.pl.

Miło nam poinformować, że CMT Advisory doradzało w transakcji, której efektem jest utworzenie spółki GTML. Stała się ona właścicielem spółek, do których należą serwisy Internetowykantor.pl oraz Walutomat.pl. Dalszym etapem będzie połączenie obu spółek zależnych, co pozwoli na rozwój serwisów i zwiększy ich możliwości.

GTML stał się niekwestionowanym liderem na rynku platform internetowych w Polsce służących do wymiany walut. Jest to segment branży e-commerce o wciąż dużym potencjale, ze względu na swą konkurencyjność w stosunku do kantorów stacjonarnych oraz banków. Na rozkwit kantorów internetowych wpłynęła w dużym stopniu tzw. ustawa antyspreadowa. Umożliwia ona spłacającym kredyty walutowe na opłacanie rat już w tej walucie, bez dokonywania przewalutowania dopiero w macierzystym banku. Oznacza to, że kredytobiorcy mogą kupować walutę taniej, np. przez Internet. Głównymi beneficjentami takiego rozwiązania są osoby spłacające walutowe kredyty hipoteczne. Innymi ważnymi klientami są przedsiębiorstwa prowadzące wymianę handlową z zagranicą, a także emigranci oraz turyści.

Grupie GTML życzymy powodzenia, a także dalszych sukcesów i rozwoju świadczonych usług.

Pozostałe aktualności

9 października 2019

Zbliża się „Rewolucja NextGen” czyli IV Kongres Next Generation z udziałem CMT Advisory

Przeczytaj
4 października 2019

Koncert Sonaty polskie. Ignacy Jan Paderewski In Memoriam

Przeczytaj
2 października 2019

M&A Day 2019

Przeczytaj
23 września 2019

Symboliczny powrót Ignacego Jana Paderewskiego do Poznania

Przeczytaj
Wróć do listy