linkedin
28 października 2015

Konferencja „W kierunku DŁUGOWIECZNOŚCI. Skuteczne sukcesje firm rodzinnych”

22 października w Concordia Design w Poznaniu odbyła  się konferencja „W kierunku DŁUGOWIECZNOŚCI. Skuteczne sukcesje firm rodzinnych”, podsumowująca 3 letni projekt Kody Wartości. Spotkanie miało na celu odpowiedź na pytania: jak zapewnić długowieczność firmy rodzinnej, jak przetrwać proces zmiany międzypokoleniowej oraz dlaczego warto opracować konstytucję firmy rodzinnej?

W czasie konferencji uczestnicy mogli porozmawiać z grupą ekspertów takich jak dr Adrianna Lewandowska – Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, Lider Merytoryczny projektu, dr Herwig Friedag – Doradca ds. strategii rozwoju Firm Rodzinnych, czy też prof. Jan Klimek i dr Jacek Lipiec z SGH. Aktywny udział w dyskusji wzięli również przedsiębiorcy, którzy proces sukcesji mają już za sobą.

Na konferencji nie zabrakło prelegentów z CMT Advisory. Profesor Maciej Stradomski był współprowadzącym spotkanie, a uczestnicy mieli doskonała okazję do dyskusji z ekspertami CMT na naszym stoisku.

Podczas konferencji eksperci wskazali drogę zagwarantowania trwałości biznesu w postaci opracowania konstytucji firmy rodzinnej. Opracowanie planu sukcesyjnego oraz wdrożenie strategii rozwoju nie zawsze wystarczy, aby firma przetrwała proces przekazania międzypokoleniowego. Warto zatem opracować konstytucję firmy rodzinnej określającą zasady obecności firmy w rodzinie oraz rodziny w firmie, będącą pierwszym krokiem w kierunku długowieczności firmy.

W trakcie spotkania, po dwuletniej pracy nad formułowaniem wartości, zasad i reguł, Rodzina Kostrzewskich uroczyście podpisała Konstytucję Firmy Rodzinnej.

 

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji, jak i tematyki firm rodzinnych  znajdują się na platformie www.sukcesja.org.pl

Pozostałe aktualności

14 czerwca 2018

Szkolenie z profesorem Aswathem Damodaranem

Przeczytaj
7 czerwca 2018

Finalizacja połączenia Grupy Mięsnej Gzella z Grupą Mięsną Sokołów

Przeczytaj
23 maja 2018

Tomasz Grudziński uzyskał tytuł CFA

Przeczytaj
18 kwietnia 2018

CMT Advisory wiodącym doradcą Katharsis Development podczas transakcji sprzedaży portfela parków handlowych na rzecz CPI Property Group

Przeczytaj
Wróć do listy