linkedin
7 marca 2014

LSE SU Polish Economic Forum

1 marca 2014r. Młodszy Analityk CMT Advisory uczestniczył w LSE SU Polish Economic Forum, które odbyło się na London School of Economics.

1 marca 2014r. Młodszy Analityk CMT Advisory uczestniczył w LSE SU Polish Economic Forum, które odbyło się na London School of Economics. Była to już 3 edycja tego prestiżowego wydarzenia, w której wzięli udział menadżerowie czołowych polskich firm, znani politycy, Polacy pracujący w londyńskim city, a także studenci studiujący na najlepszych zarówno brytyjskich, jak i polskich uczelniach ekonomicznych. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: prof. Danuta Hübner, była Komisarz ds. polityki regionalnej UE, prof. Jan Vincent Rostowski, były Wicepremier i Minister Finansów, a także Józef Wancer, Prezes BGŻ, Andrzej Klesyk, Prezes PZU Group, Franciszek Hutten-Czapski, Partner i Dyrektor Zarządzający The Boston Consulting Group, dr Stanisław Kluza, były przewodniczący KNF, Mateusz Morawiecki, Prezes BZ WBK, Dariusz Pietrzak, Dyrektor i Pełnomocnik Zarządu do spraw Strategii, Krzysztof Pawiński, Prezes Maspex i inni.

Całe wydarzenie było podzielone na kilka paneli dyskusyjny, podczas których padały pytania, m.in. o perspektywy pracy w Polsce dla młodego człowiek. Większość prelegentów otwarcie zachęcała młodych Polaków studiujących zagranicą do powrotu, gdyż z takim wykształceniem będą stanowić elitę w naszym kraju i o wiele łatwiej znajdą dobrą pracę niż ich koledzy studiujący na polskich uczelniach. Mateusz Morawicki, prezes BZ WBK, apelował do Polaków studiujących w Anglii „Potrzebujemy was z powrotem w Polsce. Jesteście kreatywni, wiecie jak działają instytucje na dojrzałych rynkach, będziecie mogli tworzyć miejsca pracy”.

Polskie firmy coraz częściej wychodzą za granicę, uczestniczą w międzynarodowych fuzjach i przejęciach, realizują wielkie projekty infrastrukturalne, stąd też wśród kandydatów ubiegających się o pracę mile widziane jest wykształcenie międzynarodowe.

Poza debatą dotyczącą pespektyw młodych ludzi, były poruszane także inne kwestie związane z polską gospodarką, jej globalizacją, inwestycjami publicznymi. Pojawił się również temat regulacji, w tym klimatu sprzyjającego przedsiębiorczości. Warto przypomnieć, ze w ostatnimrankingu "Doing Business 2014" Polska awansowała o 10 pozycji i znalazła się na 45. miejscu wśród 189 ujętych w raporcie państw. Jednak do Singapuru, Stanów Zjednoczonych, czy Wielkiej Brytanii wciąż nam daleko.

Pozostałe interesujące panele dyskusyjne to:

  • What does it mean to be a leader? - Józef Wancer
  • Polish players entering the global stage – Andrzej Klesyk, Krzysztof Pawiński, Franciszek Hutten-Czapski
  • Britain and Poland: trading places? - prof. Jan Vincent Rostowski, prof. Bridgette Granville
  • Will Poland become a start-up powerhouse? - Michał Juda, założyciel Showroomu I Antonina Samecka, założycielka Risk
  • Can Poland escape the middle-income trap? - dr Stanisław Kluza, Mateusz Morawiecki, Danuta Hübner, dr Abel Bojar
  • New era of public investment – Mariusz Grendowicz, Dariusz Pietrzak, Paweł Tamborski
  • Poland: fit for the future? - prof. Danuta Hübner, prof. Waltraud Schelkle

Całe wydarzenie zostało zwieńczone uroczystą kolacją w Grand Connaught Rooms, gdzie została przeprowadzona loteria wspierająca polskich studentów. W przyszłym roku CMT Advisory na pewno również weźmie czynny udział w tym niezwykle inspirującym i ciekawym Forum.

Pozostałe aktualności

14 czerwca 2018

Szkolenie z profesorem Aswathem Damodaranem

Przeczytaj
7 czerwca 2018

Finalizacja połączenia Grupy Mięsnej Gzella z Grupą Mięsną Sokołów

Przeczytaj
23 maja 2018

Tomasz Grudziński uzyskał tytuł CFA

Przeczytaj
18 kwietnia 2018

CMT Advisory wiodącym doradcą Katharsis Development podczas transakcji sprzedaży portfela parków handlowych na rzecz CPI Property Group

Przeczytaj
Wróć do listy