linkedin
2 października 2019

M&A Day 2019

Profesjonaliści, przedstawiciele funduszy, doradcy M&A oraz przedsiębiorcy reprezentujący firmy rodzinne spotkali się podczas drugiej edycji M&A Day, która odbyła się 1 października w Warszawie. Konferencję otworzył dr hab. Maciej Stradomski, prof. UEP, który podczas tzw. Keynote Speech, wprowadził uczestników w świat firm rodzinnych oraz ich aktywności na rynku kontroli.

Tegoroczna tematyka skoncentrowana była wokół zagadnienia transakcji M&A jako alternatywy dla sukcesji w firmach rodzinnych. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać m.in. kilku paneli dyskusyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje rozmowa dotycząca modelów sukcesji na rynkach rozwiniętych. Wzięli w niej bowiem udział profesjonaliści z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, a także przedstawiciel Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Równie ciekawie prezentował się panel o nazwie „Sukcesja impulsem do działania M&A” moderowany przez prof Macieja Stradomskiego.

Podczas spotkania omówiono także sposoby przygotowania i cele raportów z badań legal due diligence, sposoby na skuteczne ubezpieczanie transakcji oraz pierwsze doświadczenia w raportowaniu transakcji M&A jako schematów podatkowych.

Organizatorem Konferencji M&A Day jest Kancelaria Jara Drapała & Partners. CMT Advisory miało przyjemność być partnerem tego wydarzenia.

Zdjęcia opublikowalismy dzięki uprzejmości Organizatorów – Kancelarii Jara Drapała & Partners

Powiązane zagadnienia

Koncepcja sukcesji w firmie rodzinnej

M&A 2019 - M&A alternatywą dla sukcesji

CMT Advisory w rankingu najaktywniejszych doradców M&A przygotowanym przez Megermarket

 

Pozostałe aktualności

9 października 2019

Zbliża się „Rewolucja NextGen” czyli IV Kongres Next Generation z udziałem CMT Advisory

Przeczytaj
4 października 2019

Koncert Sonaty polskie. Ignacy Jan Paderewski In Memoriam

Przeczytaj
23 września 2019

Symboliczny powrót Ignacego Jana Paderewskiego do Poznania

Przeczytaj
Wróć do listy