linkedin
25 lutego 2016

Radosław Żmudziński z licencją Doradcy Restrukturyzacyjnego

CMT Advisory ma przyjemność poinformować, że Radosław Żmudziński, Menedżer w Dziale Restrukturyzacji i Przekształceń, uzyskał licencję doradcy restrukturyzacyjnego nr 978.

9 lutego 2016 r. Radosław Żmudziński złożył ślubowanie i odebrał licencję uprawniającą go do wykonywania czynności określonych w art. 2 ust. 1 – 3 ustawy z dani 15 czerwca 2007 r. o licencji doradcy restrukturyzacyjnego (Dz. U. z 2014 poz. 776 i z 2015 r. poz. 978).

Doradca restrukturyzacyjny to zawód powołany do życia ustawą, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2016 r. zmieniając tym samym ustawę o licencji syndyka z dnia 15 czerwca 2007 r.

Celem nadrzędnym działania doradcy jest ratowanie firmy, która popadła w tarapaty finansowe i uzdrawianie jej sytuacji w taki sposób, aby zapobiec ewentualnej upadłości. Doradca restrukturyzacyjny kontroluje poczynania zadłużonego przedsiębiorcy, doradza w zarządzaniu długiem, wspomaga proces negocjacji i zawierania układu z wierzycielami. 

Osoba posiadająca licencję doradcy restrukturyzacyjnego może, poza świadczeniem usług doradztwa, pełnić funkcję nadzorcy lub zarządcy w postępowaniach restrukturyzacyjnych oraz syndyka w postępowaniach upadłościowych (również dotyczących upadłości konsumenckiej). Dodatkowo osoba taka może pełnić funkcję zarządcy w egzekucji przez zarząd przymusowy.

Obecnie licencję doradcy restrukturyzacyjnego posiada w Polsce mniej niż 1000 osób.

Pozostałe aktualności

14 czerwca 2018

Szkolenie z profesorem Aswathem Damodaranem

Przeczytaj
7 czerwca 2018

Finalizacja połączenia Grupy Mięsnej Gzella z Grupą Mięsną Sokołów

Przeczytaj
23 maja 2018

Tomasz Grudziński uzyskał tytuł CFA

Przeczytaj
18 kwietnia 2018

CMT Advisory wiodącym doradcą Katharsis Development podczas transakcji sprzedaży portfela parków handlowych na rzecz CPI Property Group

Przeczytaj
Wróć do listy