linkedin
29 maja 2015

Niecodzienne spotkanie, niecodzienne miejsce

28 maja br. w Jasinie koło Poznania została zorganizowana Loża Dyskusyjna Firm Rodzinnych. Spotkanie zgromadziło ponad 50 przedstawicieli firm rodzinnych z Wielkopolski. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji m.in. dr Adrianny Lewandowskiej, prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, Małgorzaty Małeckiej z PwC, dra Herwig Friedag – gościa specjalnego z Berlina oraz prezesa WPIP, gospodarza miejsca, w którym odbyło się spotkanie - Smart Building Dariusza Stasika.

Wśród prelegentów znaleźli się również nasi pracownicy: Maria Urbanek oraz prezes CMT Advisory Piotr Stobiecki. Tematyka ich wystąpienia oscylowała wokół finansów biznesu rodzinnego – zwrócono uwagę na perspektywę, w jakiej postrzegane są firmy rodzinne przez instytucje finansowe, na możliwości pozyskania finansowania, ale również wskazano szanse i zagrożenia wynikające z wykorzystania kapitału obcego w prowadzeniu biznesu rodzinnego. Tłem wystąpienia był polski rynek transakcyjny i miejsce w nim firm rodzinnych.

Pozostałe wystąpienia poruszyły kwestię sukcesji w firmach rodzinnych, odpowiedzialności, wyzwań i szans, jakie przyszłość stawia przed nimi, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań i ich wpływ na osiągnięcie sukcesu, a także wagę dialogu i komunikacji w zarządzaniu biznesem rodzinnym.

Loża była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji i podzielenia się wiedzą na temat zarządzania i wyzwań, jakie stawia przed właścicielami firma rodzinna.

Ponadto uczestnicy mieli niecodzienną okazję do obejrzenia jednego z najbardziej nowoczesnych budynków w kraju SMART BUILDING, jedynego, w którym zastosowano technologię zero. Zwiedzającym pokazano, jak innowacyjna technologia i wprowadzenie najmniejszych zmiany w codziennym funkcjonowaniu pozwala oszczędzić energię. 

Więcej informacji o samym spotkaniu, ale i o planowanych wydarzeniach w ramach tematyki frim rodzinnych na platformie www.sukcesja.org.pl.

Pozostałe aktualności

14 czerwca 2018

Szkolenie z profesorem Aswathem Damodaranem

Przeczytaj
7 czerwca 2018

Finalizacja połączenia Grupy Mięsnej Gzella z Grupą Mięsną Sokołów

Przeczytaj
23 maja 2018

Tomasz Grudziński uzyskał tytuł CFA

Przeczytaj
18 kwietnia 2018

CMT Advisory wiodącym doradcą Katharsis Development podczas transakcji sprzedaży portfela parków handlowych na rzecz CPI Property Group

Przeczytaj
Wróć do listy