linkedin
14 czerwca 2018

Szkolenie z profesorem Aswathem Damodaranem

Światowy autorytet w dziedzinie wycen i finansów przedsiębiorstw, wykładowca Stern School of Business w Nowym Jorku oraz autor licznych publikacji szeroko cytowanych w świecie finansów pojawił się w Warszawie na dwudniowym szkoleniu dotyczącym wycen. Wśród słuchaczy nie mogło zabraknąć przedstawiciela CMT Advisory w osobie Marty Pszczółkowskiej.

Profesor Aswath Damodaran przybył do Warszawy na zaproszenie IMAA - Institute for Mergers, Acquisitions and Alliances oraz CETA - Central and Eastern Europe Training Advisory. Szkolenie, które poprowadził 11 i 12 czerwca tego roku, przyciągnęło doradców oraz analityków finansowych z różnych regionów Polski oraz świata. Wśród uczestników spotkać można było reprezentantów największych polskich firm doradczych, a także gości z Austrii, Rumunii czy USA. Dla wielu z nich była to pierwsza okazja, aby poznać się osobiście z autorem teorii, które stanowią podwaliny pod wiele współczesnych publikacji dotyczących wycen.

Szkolenie, prócz części prezentacyjnej, obfitowało w dyskusje dotyczące konkretnych studiów przypadku. Profesor Damodaran odpowiadał na wiele pytań oraz zachęcał uczestników do wspólnego rozwiązywania problemów. Nie zabrakło również czasu na osobiste rozmowy i spotkania z prowadzącym.

Trudno o lepsze środowisko do rozwijania i utrwalania posiadanej już wiedzy. Jako uczestnicy szkolenia mieliśmy możliwość przedyskutowania wielu ciekawych, często nietypowych przypadków i problemowych zagadnień, które mogą wystąpić przy wycenie przedsiębiorstwa. Wyjątkowość każdego przedsiębiorstwa powoduje, że kolejne wyceny również wymagają indywidulanego podejścia i zrozumienia biznesu. Rozmowy z prof. Damodaranem oraz dyskusje z pozostałymi uczestnikami były w tym temacie bardzo interesujące. Z pewnością zaprocentuje to podczas wykonywania kolejnych wycen oraz realizacji prac dla naszych klientów. – komentuje Marta Pszczółkowska.

 

Powiązane zagadnienia

Wycena przedsiębiorstwa i składników jego majątku

Luka wartości a wycena przedsiębiorstw rodzinnych

Dlaczego cena spółki tak często odbiega od wyceny?

Pozostałe aktualności

9 października 2019

Zbliża się „Rewolucja NextGen” czyli IV Kongres Next Generation z udziałem CMT Advisory

Przeczytaj
4 października 2019

Koncert Sonaty polskie. Ignacy Jan Paderewski In Memoriam

Przeczytaj
2 października 2019

M&A Day 2019

Przeczytaj
23 września 2019

Symboliczny powrót Ignacego Jana Paderewskiego do Poznania

Przeczytaj
Wróć do listy