linkedin
9 grudnia 2016

Zakończenie transakcji sprzedaży polskiej firmy zaopatrzenia stomatologicznego Meditrans niemieckiej grupie Pluradent

Zespół CMT Advisory pełnił rolę doradcy finansowego w ramach zakończonego procesu sprzedaży spółki Meditrans Sp. z o.o. Sp. k. na rzecz Pluradent AG & Co KG – jednej z wiodących firm handlowo–usługowych w europejskim sektorze ochrony zdrowia.

Tym samym 6 grudnia 2016 r. Meditrans został członkiem grupy Pluradent. Obecny zarząd Meditrans, reprezentowany przez Pana Karola Dworzaczka i Pana Leszka Jungiewicza, będzie nadal odpowiedzialny za kierowanie firmą w Polsce.

Meditrans sp. z o.o. sp.k. od 1991 r. dostarcza materiały i sprzęt stomatologiczny. Baza klientów spółki obejmuje gabinety stomatologiczne, pracownie protetyczne i firmy handlowe. Firma zatrudnia blisko 90 osób, a jej oferta produktowa przekracza 30 tys. pozycji. Firma organizuje szkolenia i konferencje dla: dentystów, personelu medycznego i techników dentystycznych. Meditrans jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę 7 zagranicznych marek sprzętu stomatologicznego oraz pierwszym w Polsce dystrybutorem na rynku stomatologicznym, który wprowadził do oferty własną linię produktów.

Pluradent powstał w wyniku połączenia szeregu regionalnych dystrybutorów stomatologicznych w Niemczech. Korzenie najstarszej firmy sięgają 1915 r. Rodziny, które były niegdyś właścicielami tych firm, również dzisiaj posiadają udziały w przedsiębiorstwie. To największa, rodzinna firma handlowa branży stomatologicznej w Niemczech. Dziś Pluradent AG & Co KG notuje roczne obroty w wysokości 300 mln EUR, a jako Grupa posiada ponad 30 oddziałów w kraju i za granicą oraz przeszło 1200 pracowników. Pluradent zaopatruje gabinety stomatologiczne, kliniki i pracownie nie tylko w materiały i sprzęt, ale również świadczy szeroki zakres usług doradczych.

W transakcji udział wzięły:

  • właściciele spółki Meditrans Sp. z o.o., Sp. k. (cel nabycia),
  • Grupa Pluradent AG & Co KG (podmiot nabywający),
  • 3 kancelarie prawne,
  • firma audytorska.

Strony postanowiły nie ujawniać wartości transakcji.

Pozostałe aktualności

14 czerwca 2018

Szkolenie z profesorem Aswathem Damodaranem

Przeczytaj
7 czerwca 2018

Finalizacja połączenia Grupy Mięsnej Gzella z Grupą Mięsną Sokołów

Przeczytaj
23 maja 2018

Tomasz Grudziński uzyskał tytuł CFA

Przeczytaj
18 kwietnia 2018

CMT Advisory wiodącym doradcą Katharsis Development podczas transakcji sprzedaży portfela parków handlowych na rzecz CPI Property Group

Przeczytaj
Wróć do listy