9 grudnia 2016

Zakończenie transakcji sprzedaży polskiej firmy zaopatrzenia stomatologicznego Meditrans niemieckiej grupie Pluradent

Zespół CMT Advisory pełnił rolę doradcy finansowego w ramach zakończonego procesu sprzedaży spółki Meditrans Sp. z o.o. Sp. k. na rzecz Pluradent AG & Co KG – jednej z wiodących firm handlowo–usługowych w europejskim sektorze ochrony zdrowia.

Tym samym 6 grudnia 2016 r. Meditrans został członkiem grupy Pluradent. Obecny zarząd Meditrans, reprezentowany przez Pana Karola Dworzaczka i Pana Leszka Jungiewicza, będzie nadal odpowiedzialny za kierowanie firmą w Polsce.

Meditrans sp. z o.o. sp.k. od 1991 r. dostarcza materiały i sprzęt stomatologiczny. Baza klientów spółki obejmuje gabinety stomatologiczne, pracownie protetyczne i firmy handlowe. Firma zatrudnia blisko 90 osób, a jej oferta produktowa przekracza 30 tys. pozycji. Firma organizuje szkolenia i konferencje dla: dentystów, personelu medycznego i techników dentystycznych. Meditrans jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę 7 zagranicznych marek sprzętu stomatologicznego oraz pierwszym w Polsce dystrybutorem na rynku stomatologicznym, który wprowadził do oferty własną linię produktów.

Pluradent powstał w wyniku połączenia szeregu regionalnych dystrybutorów stomatologicznych w Niemczech. Korzenie najstarszej firmy sięgają 1915 r. Rodziny, które były niegdyś właścicielami tych firm, również dzisiaj posiadają udziały w przedsiębiorstwie. To największa, rodzinna firma handlowa branży stomatologicznej w Niemczech. Dziś Pluradent AG & Co KG notuje roczne obroty w wysokości 300 mln EUR, a jako Grupa posiada ponad 30 oddziałów w kraju i za granicą oraz przeszło 1200 pracowników. Pluradent zaopatruje gabinety stomatologiczne, kliniki i pracownie nie tylko w materiały i sprzęt, ale również świadczy szeroki zakres usług doradczych.

W transakcji udział wzięły:

  • właściciele spółki Meditrans Sp. z o.o., Sp. k. (cel nabycia),
  • Grupa Pluradent AG & Co KG (podmiot nabywający),
  • 3 kancelarie prawne,
  • firma audytorska.

Strony postanowiły nie ujawniać wartości transakcji.

Pozostałe aktualności

12 grudnia 2017

Katarzyna Schmidt laureatką X edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP

Przeczytaj
27 listopada 2017

Za nami Wschodnie Forum Firm Rodzinnych

Przeczytaj
22 listopada 2017

Spółka INventures wpisana do rejestru Zewnętrznie Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi (ZZASI)

Przeczytaj
13 listopada 2017

CMT Advisory partnerem Wschodniego Forum Firm Rodzinnych

Przeczytaj
Wróć do listy