linkedin
23 października 2014

Zakończenie transakcji sprzedaży Bochem

CMT Advisory pełniło rolę doradcy finansowego w ramach transakcji sprzedaży udziałów spółki Zakłady Chemiczne Bochem Sp. z o.o. na rzecz międzynarodowego koncernu Soudal.

Zespół CMT Advisory w dniu 15 października 2014 roku z sukcesem zakończył kolejną transakcję obejmującą sprzedaż udziałów w Zakładach Chemicznych Bochem na rzecz międzynarodowego koncernu Soudal. Eksperci CMT Advisory od początku transakcji prowadzili projekt na rzecz byłych właścicieli Zakładów Chemicznych Bochem Sp. z o.o. Prace obejmowały m.in. przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, prowadzenie poszukiwań inwestora, koordynację due diligence oraz negocjacje z potencjalnymi inwestorami. Jest to kolejna zakończona z sukcesem międzynarodowa transakcja w portfolio CMT Advisory.

Zakłady Chemiczne Bochem Sp. z o.o., utworzone w 1991 r., rozpoczynały swoją działalność jako producent klejów obuwniczych. Poza szeroką ofertą klejów przemysłowych, w aktualnym portfolio znajduje się również produkcja skrobi modyfikowanej, wykorzystywanej do produkcji płyt gipsowo-kartonowych. Firma specjalizuje się także w laminacji tkanin dla przemysłu obuwniczego i tapicerskiego.

Soudal jest największym na świecie producentem pian poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern działający od ponad 49 lat, jest obecny w 130 krajach na 6 kontynentach i od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej.

Transakcja wpisuje się w strategię Grupy Soudal, obejmującą dynamiczny wzrost koncernu poprzez rozwój organiczny oraz akwizycje. Przejęcie Zakładów Chemicznych Bochem Sp. z o.o. umocni pozycję Grupy Soudal na polskim rynku oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a także wzbogaci jej ofertę produktową.

Pozostałe aktualności

14 czerwca 2018

Szkolenie z profesorem Aswathem Damodaranem

Przeczytaj
7 czerwca 2018

Finalizacja połączenia Grupy Mięsnej Gzella z Grupą Mięsną Sokołów

Przeczytaj
23 maja 2018

Tomasz Grudziński uzyskał tytuł CFA

Przeczytaj
18 kwietnia 2018

CMT Advisory wiodącym doradcą Katharsis Development podczas transakcji sprzedaży portfela parków handlowych na rzecz CPI Property Group

Przeczytaj
Wróć do listy