Wspieraliśmy proces sprzedaży spółki Grafik Optymalny na rzecz Everfield – międzynarodowej firmy IT
Wspierana przez nasz zespół doradców M&A spółka Grafik Optymalny dołączyła do Everfield – międzynarodowej firmy IT z siedzibą w Londynie, której działalność inwestycyjna skoncentrowana jest na akwizycjach europejskich podmiotów tworzących oprogramowanie dla firm.
Nasi eksperci – Maciej Zając oraz Michał Malarski przeprowadzili właścicieli spółki przez wszystkie etapy procesu transakcyjnego zapewniając wsparcie m.in. podczas przygotowań spółki do transakcji, w toku negocjacji z inwestorem, badania due diligence oraz w trakcie finalizacji procesu.
Grafik Optymalny dołączył do grona ponad stu podmiotów specjalizujących się w tworzeniu autorskiego oprogramowania, które wchodzą w skład obecnego portfolio grupy Everfield. Była to jednocześnie pierwsza inwestycja Everfield na rynku polskim.